Jak zmienna letnia aura ma wpływ na zdrowie

Jak zmienna letnia aura ma wpływ na zdrowie

dr Günter Gerhardt

15 września 2018

Latem cieszymy się ciepłem, słońcem i rosnącą temperaturą. Niestety, ostatnio pogoda bywa zmienna, czasem nawet deszczowa. O tym, jak powinniśmy się przygotować na wahania temperatury, rozmawiałem z dyplomowanym meteorologiem Ingą Niedek. Poniżej znajdziesz kilka bioporad na zmienną letnią pogodę!

Jak zmienna letnia aura ma wpływ na zdrowie

Inge Niedek: Wraz z początkiem astronomicznego lata 21 czerwca, słońce osiąga najwyższy punkt na półkuli północnej. To oznacza, że jest wystarczająco silne, by nas porządnie ogrzać. Z drugiej strony często w lecie bywa zmienna i deszczowa aura. Czy ze względu na zdrowie powinniśmy zwracać uwagę na coś takiego?

Dr Günter Gerhardt:Taka zmiana pogody prowadzi u niektórych z moich pacjentów do zaburzeń równowagi, powodując chwiejność i zawroty głowy charakteryzujące się tym, że nie jesteśmy pewni ziemi pod nogami. Dzieje się tak, ponieważ dochodzi do zaburzeń ukrwienia, a tym samym do zaburzeń naturalnej koordynacji między uchem, okiem a mózgiem.

Zalecam ćwiczenia, które ustawiają przesunięte kamyczki błędnikowe (otolity) z powrotem do odpowiedniej pozycji w ślimaku ucha – narządzie odpowiedzialnym za utrzymanie równowagi.

Trening równowagi:

➤ Usiądź na krawędzi łóżka i postaw obie nogi na podłodze.

➤ Połóż tułów na łóżku na jednym boku i policz do 30.

➤ Poderwij się nagle do pozycji siedzącej.

➤ Następnie połóż się na drugą stronę i znów policz do 30.

➤ Znów poderwij się do pozycji siedzącej i odpocznij chwilę.

➤ Takie ćwiczenie można powtarzać do pięciu razy. Wzmacnia ono twoje poczucie równowagi!

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów