Jak trening Kiesera pomaga zwalczać cukrzycę

Jak trening Kiesera pomaga zwalczać cukrzycę

Dr med. Rainer Limpinsel

15 września 2018

Trening Kiesera to szczególny rodzaj treningu siłowego (bodybuildingu). Trenujesz za pomocą urządzeń i zwiększasz swoją masę mięśniową. Jak każda aktywność fizyczna, pomaga on zwalczyć cukrzycę. W Polsce podobne ćwiczenia znane są pod nazwą crossfit. Przeczytaj!

Jak trening Kiesera pomaga zwalczać cukrzycę

Czym się wyróżnia trening Kiesera?

Szczególną uwagę zwraca się w nim na plecy. Trening odbywa się wyłącznie przy użyciu urządzeń. Jest to bardzo intensywny trening. Poszczególne jednostki są krótkie i wymagają mnóstwa wysiłku. Po 30 minutach trening jest zakończony.

Czy w studiach Kiesera możliwe jest ćwiczenie całego ciała?

Na świecie istnieje około 150 centrów treningowych Kiesera (w Polsce zapytaj się o zajęcia z crossfitu). W każdym z nich możesz trenować całe ciało. Zalecenia treningowe przewidują 1 lub 2 wizyty tygodniowo w takim studio. Jeśli masz ochotę na częstsze treningi, to oznacza to – według Kiesera – że na poprzednim treningu ćwiczyłeś zbyt mało intensywnie. Wszystkie te studia są celowo oszczędnie wyposażone, aby w czasie treningu skupić się wyłącznie na ćwiczeniu.

Jak taki trening pomoże ci utrzymać w ryzach poziom cukru we krwi

Z jednej strony jest to właściwie podnoszenie ciężarów, które powoduje natychmiastowe spalenie energii. Wiele energii znajduje się w cukrze. Podczas ćwiczeń na przyrządach zużywasz więc cukier. Poziom cukru we krwi spada natychmiast jeszcze w czasie treningu. Efekt ten możesz samodzielnie sprawdzić, mierząc cukier przed treningiem i po. Trening Kiesera przynosi również sukces na dłuższą metę: każdy gram dodatkowej masy mięśniowej zwiększa zapotrzebowanie energetyczne twojego organizmu. Człowiek o znacznej masie mięśniowej potrzebuję więcej kalorii od kogoś, kto wprawdzie waży tyle samo, ale którego ciało składa się z większej ilości tłuszczu. To samo dotyczy nawet sytuacji, gdy obie te osoby siedzą wygodnie w fotelach i odpoczywają. Dzięki treningowi spada więc poziom twojej hemoglobiny glikowanej HbA1c.

Zalety treningu Kiesera

Rozbudowa masy mięśniowej jest z założenia korzystnym efektem. Nie ma przy tym znaczenia, ile masz lat. Badania wykazały, że nawet bardzo starzy i niedołężni ludzie dzięki dobrze przemyślanemu treningowi uzyskują znaczną poprawę swojej jakości życia. Dzięki treningowi Kiesera możesz nawet zminimalizować ryzyko zagrażającego życiu złamania szyjki kości udowej! Dzięki regularnym treningom lepiej poczujesz się w swoim ciele. Zapomnisz o bólach pleców, staniesz się sprawniejszą i silniejszą osobą.

Czy trening Kiesera ma jakieś wady?

W Polsce na razie nie ma miejsc poświęconych stricte treningowi Kiesera, ale podobnie działa crossfit. Zapytaj się o to swojego trenera.

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów