Jak zamienić plany w sukces

Zdrowsza dieta i więcej regularnego ruchu: takie postanowienia na pewno już podjęliście. Ale każdy wie, że droga do skutecznego wdrożenia takiego planu w życie naznaczona jest wieloma wybojami. W rzeczywistości bardzo utrudnia to osiągnięcie celu – nawet jeśli całym sercem chcemy go zrealizować.

Jak zamienić plany w sukces

Jeśli naprawdę chcesz odnieść sukces w związku z powziętym planem, musisz konkretnie zaplanować, gdzie, kiedy i jak chcesz działać. Badania naukowe przeprowadzone na uniwersytecie w Konstancji potwierdzają, że tzw. plany „wtedy-to” są przy tym niezwykle pomocne. Pomagają przeskoczyć przepaść pomiędzy dobrym postanowieniem a jego skuteczną realizacją. Plan taki polega na ustaleniu, jak należy zachować się w konkretnych sytuacjach. Jeśli więc twoim celem jest „wkomponowanie większej ilości aktywności fizycznej do swojej codzienności”, to odpowiedni plan powinien wyglądać następująco: „za każdym razem, kiedy chcę pojechać windą, konsekwentnie wybieram schody”.

Moja porada: Stawiaj sobie osobiste cele, do których chcesz dążyć i które są naprawdę realne. Planuj jak najbardziej dokładnie, jak pokonywać krytyczne przeszkody. Masz wówczas dobrą szansę na wcielenie swojego planu w życie.

Słowa kluczowe:
postanowieniasukces

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów