Substancje witalne zwiększają twoją energię

Substancje witalne zwiększają twoją energię

Günter Stein

24 października 2020

W wielu wypadkach ryboza wystarczy, aby dodać sobie skrzydeł. Jeśli jednak w twoim przypadku jest inaczej, warto rozważyć zastosowanie innych substancji witalnych, dzięki którym ukierunkowany w sposób poprawisz zaopatrzenie energetyczne komórek swojego ciała.

Substancje witalne zwiększają twoją energię

Jeśli odczuwasz wyczerpanie, często ma to związek z tym, że małe elektrownie w komórkach twojego ciała, czyli mitochondria, nie pracują prawidłowo. Aby znowu mogły należycie wywiązywać się ze swoich zadań, poleca się poniższe 3 substancje witalne, które nawzajem zwiększają swoje działanie:

- karnityna

To istotny czynnik transportowy, który dostarcza bogate energię kwasy tłuszczowe do mitochondriów. Karnityna działa jak transporter drewna opałowego. Zalecana dawka dzienna to 500 mg.

- koenzym Q10

Bez tej substancji witaminopodobnej (witaminoidu) spalanie nośników energetycznych w mitochondriach nie przebiega płynnie. Substancja to działa jak miech rozniecający ogień. Zalecana dawka dzienna to 60 mg.

- kwas liponowy

Pomaga przy rozkładaniu bogatoenergetycznych substancji rezerwowych (cukrów i tłuszczów), w wyniku czego powstają lepiej przyswajalne substancje. Jego działanie można porównać z pracą siekiery, która rozbija duże kawałki drewna na mniejsze, lepiej pasujące do pieca. Zalecana dawka dzienna to 200 do 500 mg.

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów