Nowy sposób na potencję – tubka

Nowy sposób na potencję – tubka

Günter Stein

19 grudnia 2018

Na rynku pojawiły się nowe preparaty, które obiecują lepsze efekty w przypadku zaburzeń erekcji. W przeciwieństwie do Viagry i jej konkurentów, nie jest to pigułka, ale krem. Wziąłem pod lupę Vitaros.

Nowy sposób na potencję – tubka

1. Kto odkrył Vitaros

Nowy krem na potencję został opracowany przez kanadyjską firmę Apricus Biosciences, Inc.

2. Czym jest Vitaros

Vitaros to żelowy krem zawierający składnik aktywny alprostadyl. Jest to syntetyczna postać hormonu prostaglandyny E. Hormon przyczynia się do rozluźnienia mięśni gładkich penisa, dzięki czemu zwiększa się przepływ krwi i następuje erekcja. Dotychczas alprostadyl stosowano w iniekcjach oraz w terapii MUSE (Medicated Urethral System for Erection = docewkowy system leczący zaburzenia wzwodu). Aktywny składnik umieszcza się w cewce moczowej w formie czopka za pomocą specjalnie opracowanego urządzenia.

3. Jak stosować Vitaros

Produkt sprzedawany jest w małych tubkach. Zawierają one 0,1 grama kremu zawierającego alprostadyl. Za pomocą aplikatora należy nałożyć krem w ujściu cewki moczowej penisa. Aplikacja jest całkowicie bezbolesna. Najpierw należy zsunąć i przytrzymać napletek. Następnie trzeba nałożyć krem i przez około 30 sekund przytrzymać penisa ku górze. W ten sposób upewnisz się, że krem zadziała w odpowiednim miejscu.

Jak ćwiczyć sprawność seksualną Stosunek seksualny ma wiele wspólnego z fitnessem. Sprawność seksualną można ćwiczyć i próbować utrzymać. Jeśli chcesz zwiększyć poziom hormonów płciowych, idealny będzie trening siłowy. Jeśli z drugiej strony chcesz wzmocnić potencję, odpowiedni będzie umiarkowany sport wytrzymałościowy. Uwaga: Jeśli weźmiesz się za maraton albo się przetrenujesz, efekt będzie dokładnie odwrotny! Jednocześnie nie może zabraknąć odpowiedniego czasu na regenerację. Osiem godzin wypoczynku sprawia, że organizm wydziela więcej testosteronu, niż brak snu.

4. Kiedy zaczyna działać

Pożądany efekt, czyli erekcja, następuje po 5–30 minutach od nałożenia kremu. Czas trwania erekcji może się różnić w zależności od pacjenta. Średnio podaje się od jednej do dwóch godzin.

5. Na co należy zwrócić uwagę przy stosowaniu

   Zalecam opróżnienie pęcherza przed zastosowaniem. Oddanie moczu po zastosowaniu kremu Vitaros może sprawić ograniczenie działania produktu. Jedną dawkę kremu należy stosować nie częściej niż co 24 godziny. Zaleca się, by nie stosować preparatu częściej niż trzy razy w tygodniu.

6. Jak działa Vitaros

Substancja aktywna powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, a tym samym zwiększony przepływ krwi. W ten sposób ciało jamiste wypełnia się krwią. To powoduje erekcję niezależnie od stymulacji seksualnej.

7. Badanie potwierdza działanie Vitarosu

W badaniu trwającym dwanaście tygodni 52% mężczyzn zgłosiło znaczną poprawę erekcji po zastosowaniu Vitarosu. W grupie kontrolnej otrzymującej krem bez substancji aktywnej tylko 20% badanych odczuło pozytywny wpływ.

8. Gdzie dostaniemy Vitaros

Vitaros jest dostępny tylko na receptę. Cztery tubki kosztują obecnie ok. 600 zł.

Zalety Vitarosu

 • Absolutną innowacją jest efekt miejscowy, który nie obciąża całego organizmu.

 • Łatwy i szybki w użyciu.

 • Vitaros działa niezależnie od potrzeb seksualnych. To znaczna różnica w porównaniu do tabletek.

 • Nie powoduje bólu brzucha, jak Viagra i inne tego typu leki.

 • Odpowiedni również dla mężczyzn z chorobami serca (z wyjątkiem zawału mięśnia sercowego, niestabilnych zmian w układzie krążenia oraz ryzyka zakrzepicy).

 • Oszczędza pacjentowi bolesnych zastrzyków i wprowadzania czopków do cewki moczowej.

Wady Vitarosu

 • Jeśli wystąpią uszkodzenia organiczne, może się to negatywnie odbić na działaniu produktu.

 • Mogą wystąpić podrażnienia skóry u pacjenta lub jego partnerki seksualnej. Można ograniczyć tego typu działanie niepożądane tylko do jednej osoby, stosując prezerwatywę.

 • Nie można uprawiać seksu oralnego lub analnego bez zabezpieczenia.

 • Może dojść do zbierania się płynu w prąciu.

 • Ponieważ krem może powodować zawroty głowy, nie należy prowadzić samochodu przez kolejne dwie godziny po zastosowaniu.

Działania niepożądane zwykle same ustępują po kilku godzinach po zastosowaniu.

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów

wiper-pixel