Zdrowe jelita – zdrowe stawy

Zdrowe jelita – zdrowe stawy

Gabriela Schwarz

19 września 2018

Żaden inny narząd w ciele człowieka nie odzwierciedla naszego stanu zdrowia tak jak jelita. Zdrowe jelita pomagają zapobiegać chorobie zwyrodnieniowej stawów, łagodzić bóle związane z istniejącą już chorobą, a nawet zatrzymać jej postęp. Oczyszczanie jelit będzie pierwszym krokiem do przywrócenia zdrowia. Podpowiemy, jak prawidłowo to przeprowadzić.

Zdrowe jelita – zdrowe stawy

Niezdrowe odżywianie, brak aktywności sportowej czy długotrwałe przyjmowanie leków osłabiają zdolność organizmu do samoregulacji. Skutki: utrata zdrowej równowagi i niemożność odzyskania jej własnymi siłami. Pomocne w tej sytuacji jest oczyszczanie jelit, które odtruje i pobudzi je do pozbycia się zalegających złogów. Z mojego doświadczenia wynika, że wystarczą tylko trzy elementy, które pozwolą na skuteczne oczyszczenie jelit: łuski z nasion babki płesznik, bentonit oraz probiotyki.

Proszek z łuski z nasion babki płesznik spulchnia złogi znajdujące się w przewodzie pokarmowym oraz rozpuszcza toksyny i zbędne produkty przemiany materii. Warto pamiętać, aby spożywać wyłącznie te najdrobniej zmielone łuski (są dostępne w większości sklepów ze zdrową żywnością). Bentonit, czyli glinka mineralna, wiąże złogi rozpuszczone przez babkę płesznik oraz substancje trujące i bakterie z jelit. Jest dostępny w aptekach i sklepach medycznych w formie proszku, kapsułek oraz już wymieszany z wodą oczyszczoną. Kupuj tylko bentonit w jakości spożywczej lub aptecznej. Probiotyki, czyli korzystne bakterie jelitowe, służą odbudowie naturalnej flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym. Można je nabyć w aptece w formie płynnej lub w kapsułkach.

Jak oczyszczać jelita?

Preferuję elastyczny program. Obejmuje on wszystkie wspomniane wcześniej elementy, każdy osobno. Zaletą jest możliwość łączenia i dopasowywania ilościowego składników w sposób indywidualny oraz uzależniony od samopoczucia.

Proponuję następujący sposób:

  • Tuż przed spożyciem wymieszaj bentonit i zmielone łuski babki płesznik w wodzie w stosunku 1:1 aż powstanie z tego koktajl. Zacznij od niewielkich ilości, np. od połowy łyżeczki każdego z produktów i 200 ml wody.

  • Wypij koktajl natychmiast po przyrządzeniu: dwa razy dziennie na 30-60 minut przed śniadaniem lub kolacją na pusty żołądek. Tylko wtedy łuski babki płesznik mogą napęcznieć w żołądku i zadziałać w oczekiwany sposób.

  • Od razu po wypiciu koktajlu wypij jeszcze powoli szklankę niegazowanej wody mineralnej.

  • Osobno połknij probiotyk – najlepiej w czasie posiłku lub zaraz po, zgodnie ze wskazaniami na załączonej do leku ulotce.

  • W czasie oczyszczania jelit należy zwrócić szczególną uwagę na zdrowe odżywianie, tj. Unikać tłustego jedzenia, alkoholu i słodyczy.

  • Jeśli na stałe przyjmujesz leki, przed rozpoczęciem oczyszczania jelit, zasięgnij koniecznie porady lekarza prowadzącego.

Porada: Nie wpadaj w panikę w razie wystąpienia drobnych trudności W trakcie oczyszczania jelit mogą wystąpić bóle głowy, problemy skórne, czy zaburzenia trawienia. Może także dojść do krótkotrwałego nasilenia już istniejących dolegliwości – również bólów stawów. Bez obaw: dolegliwości nie są długotrwałe, informują jedynie o rozpoczynającym się procesie odtruwania organizmu!

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów