Alkohol szkodzi intelektowi

Alkohol szkodzi intelektowi

Anna Gardyniak

21 września 2018

Regularne picie alkoholu znacznie bardziej szkodzi mężczyznom niż kobietom. Pamięć i zdolność logicznego myślenia u panów regularnie używających napojów wyskokowych jest na poziomie osób o sześć lat starszych.

Alkohol szkodzi intelektowi

Naukowcy z USA przebadali ponad 5000 mężczyzn i 2000 kobiet. W momencie rozpoczęcia badania osoby te miały po 56 lat i przez kolejne 20 lat były regularnie badane. Uczeni ustalili, że u osób regularnie pijących alkohol pamięć była dużo gorsza niż u tych, które piły bardzo mało lub w ogóle. Równie mocno ucierpiała spostrzegawczość. 

Badacze ustalili, że do negatywnego wpływ na funkcjonowanie mózgu wystarczą dwie duże butelki piwa lub ćwierć litra wina pite regularnie co wieczór. To 36 gramów czystego alkoholu. Dlatego nie polecamy picia alkoholu wieczorem. Działa on bowiem nie tylko na umysł, ale także na poziom mikroelementów w organizmie. Szklanka piwa wypłukuje z naszego ciała niezbędny mu magnez. Efektem są niedobory, których nie można uzupełnić nawet dobrze zbalansowaną dietą. 

Co ciekawe, negatywne konsekwencje obserwowano wyłącznie u mężczyzn. Naukowcy podkreślili jednak, że w badaniu uczestniczyło dużo mniej kobiet i dlatego niezbędne będą kolejne badania.

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów