Bezpieczna depilacja

Bezpieczna depilacja

Klaudia Majewska

20 września 2018

Okres wakacyjny to czas w którym częściej niż zwykle odsłaniamy swoje ciało. Prawie tak samo często sięgamy też po golarkę czy depilator. Niestety, tam gdzie depilacja - tam często rodzą się podrażnienia. Uczucie pieczenia, swędzenie, zaczerwienienie, a nawet drobne czerwone plamki - to wszystko skutki źle przygotowanego ciała do zabiegu depilacji.

Bezpieczna depilacja

Większość z wymienionych objawów pojawia się z trzech powodów: zła higiena (zanieczyszczona skóra, wysłużony depilator, stara golarka), podrażnienie mieszka włosowego, niedostateczna pielęgnacja skóry. Jak zapobiec podrażnieniom?

 
Krok 1

Najważniejsze w bezpiecznym usuwaniu owłosienia jest prawidłowe przygotowanie skóry. Bardzo często zapominamy o dezynfekcji, która usuwa szkodliwe bakterie z naszego naskórka. W tym celu najlepiej będzie zastosować proste preparaty do dezynfekcji, np. żel do rąk czy spray, który bez większych problemów znajdziesz w drogerii lub aptece.

Krok 2

Przy usuwaniu owłosienia warto pamiętać o rozszerzeniu ujść mieszków włosowych. Można to zrobić za pomocą gorącego kompresu. Dzięki temu obniżymy prawdopodobieństwo podrażnień, a skóra wokół włosa nie będzie zaczerwieniona. Wystarczy  zanurzyć mały ręczniczek w gorącej wodzie, wyciągnąć i odsączyć z jej nadmiaru, a następnie przyłożyć na kilka chwil w miejsce, które chcemy ogolić. W ten sposób rozluźnimy mieszek włosowy, a usunięcie włosa stanie się prostsze.

Krok 3

Nie możemy zapomnieć o odpowiednim poślizgu, dzięki czemu ostrze będzie się bezproblemowo przesuwać po naskórku. Powinien to być preparat, który nie tylko nada poślizg, ale też zabezpieczy skórę przed bakteriami z zewnątrz. W tym celu możesz zastosować łagodzący krem do golenia, przepis na który podałam ci w poprzednim tygodniu. Bogaty w substancje antyseptycznie, świetnie sprawdzi się w twoim domowym SPA.
Po zabiegu opłucz miejsce ciepłą, a później zimną wodą. Pamiętaj o balsamie nawilżającym oraz o zastosowaniu kremu z filtrem, by chronić skórę przez szkodliwym działaniem promieni słonecznych.
I gotowe! Teraz możesz cieszyć się gładką i piękną skórą bez podrażnień!

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów