Domowe przepisy na dwie pasty do zębów

Domowe przepisy na dwie pasty do zębów

Klaudia Majewska

25 października 2018

Śpieszysz się rano, a pasta drogeryjna pasta do zębów gdzieś zniknęła? A może masz dość przeglądania składów chemicznych dostępnych na rynku preparatów do czyszczenia zębów? Chcesz mieć pewność, że twoja pasta jest w 100% naturalna? Przedstawiam ci dwa przepisy na domową pastę do zębów!

Domowe przepisy na dwie pasty do zębów

DOMOWE SPA


Składniki, których będziesz potrzebować:
- węgiel - możesz go kupić w aptece jako kapsułki lub tabletki, znakomicie wiąże zanieczyszczenia znajdujące się na zębach, nie niszcząc szkliwa, jest jeż pomocny w walce z nieprzyjemnym zapachem,
- soda oczyszczona - oczyszcza i wybiela zęby, usuwając kamień.
Jako substancje pomocnicze będą potrzebne:
- nierafinowany olej kokosowy,
- woda mineralna,
- cynamon w proszku.

1. Czarna pasta do zębów
Przygotuj: sproszkowany węgiel oraz olej kokosowy.
Wymieszaj oba składniki i przełóż do pojemniczka. Użyj tyle węgla, by stosunek do oleju kokosowego wynosił 1 : 1. Tak przygotowany produkt przechowuj w lodówce do 3 tygodni. Myj zęby codziennie bez ograniczeń i ciesz się pięknym uśmiechem. Nie zapomnij dobrze wypłukać zębów! Dla lepszego efektu możesz dodać trochę olejku mentolowego.

  2. Cynamonowa pasta wybielająca do zębów
Przygotuj: sodę oczyszczoną, cynamon sproszkowany i odrobinę wody mineralnej.
Wszystkie składniki zmieszaj ze sobą do utworzenia konsystencji pasty. Przełóż pastę do pojemniczka. Możesz przechowywać tak przyrządzoną mieszankę przez 2 tygodnie w lodówce. Stosuj codziennie rano i wieczorem i ciesz się z efektów!

Pamiętaj, by nie połykać wybranej przez siebie pasty do zębów!

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów