Domowe SPA: domowy lakier do paznokci

Domowe SPA: domowy lakier do paznokci

Klaudia Majewska

20 września 2018

Na pewno znasz ten moment, kiedy spodoba ci się konkretny kolor i bardzo chciałabyś mieć taki lakier, by pomalować sobie nim paznokcie. Wychodzisz do drogerii i szukasz tej jedynej i upragnionej buteleczki, ale jak na złość nigdzie jej nie ma.

Domowe SPA: domowy lakier do paznokci

Szukasz i kombinujesz, ale nic nie możesz zrobić. Marnujesz swój czas, a przecież jest prostszy sposób! Dzięki Domowemu SPA możesz zrobić upragniony lakier sama w swoim zaciszu domowym.

Lubisz jakiś kolor? To pewnie masz kilka kosmetyków kolorowych właśnie w tym odcieniu. A może kupiłaś cienie do powiek które nie do końca sprawdzają się w swojej roli?
Żeby zrobić lakier kolorowy, wystarczy cień do powiek, róż do policzków, a nawet rozświetlacz. Stwórz sama swój wymarzony kolor!

Czego będziesz potrzebować:
-wybrany kolor sypkiego produktu (to może być dawno nieużywany cień do powiek, nietrafiony róż do policzków lub zbyt świecący rozświetlacz- możesz użyć nawet tych kosmetyków, którym kończy się data ważności)
-przezroczysty lakier do paznokci (to będzie nasza baza)
-kawałek papieru
-wykałaczka

Sposób wykonania:
Przygotuj wybrany kolor (np. chabrowy cień do powiek) i dokładnie pokrusz go wykałaczką. Odkręć buteleczkę z przezroczystym lakierem. Sięgnij po kawałek papieru i skręć go w rulonik, tworząc maleńki lejek. Za jego pomocą przesyp cień do lakieru i wymieszaj dokładnie wykałaczką. Zakręć butelkę i energicznie wstrząśnij. Gotowe!
Przetestuj i ciesz się swoim niepowtarzalnym kolorem!

Mała wskazówka:
Im bardziej nasycony będzie cień, który wybierzesz, tym lepszy efekt i krycie lakieru uzyskasz. Termin przydatności lakieru który stworzysz będzie nieco krótszy niż termin przezroczystego lakieru, którego użyjesz jako bazy. Najlepiej lakier przechowywać w lodówce, niska temperatura utrzyma dłużej jego świeżość.

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów