Domowe SPA: różane kule do kąpieli

Domowe SPA: różane kule do kąpieli

Klaudia Majewska

19 września 2018

Ciężki dzień, dużo spraw do załatwienia i ta ciągła pogoń bez chwili wytchnienia. Przy intensywnym trybie życia nasza skóra narażona jest na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych, które nadwerężają jej powłokę ochronną i przyspieszają proces starzenia.

Domowe SPA: różane kule do kąpieli

Ciągły stres, w którym żyjemy, odbija się na wyglądzie i kondycji skóry. Jednak gdy nadchodzi wieczór, nadchodzi też czas na odrobinę relaksu. A gdyby tak przygotować kąpiel z musującą różaną kulą, rozpłynąć się w jej cudownym zapachu i jednocześnie zadbać o jędrność i młodość ciała? Teraz taką kulę możesz zrobić sama w swoim Domowym SPA!

Czego będziesz potrzebować?
- 2 szklanki sody oczyszczonej (możesz ją kupić w sklepie spożywczym)
- szklankę kwasku cytrynowego
- oliwkę dla dzieci
- barwnik opcjonalnie (różowy albo fioletowy)
- olejek z drzewa różanego lub z pestek róży
- suszone płatki róży
- wodę w spryskiwaczu
- foremki do kul lub foremki do lodów
- duża szklana miska
- łyżka lub szpatułka do mieszania

Sposób przygotowania:
Do szklanej miski wsyp wszystkie suche składniki i dobrze wymieszaj. Dodaj ok. 5 łyżek oliwki dla dzieci, ciągle mieszając. Następnie dodaj barwnik - wystarczy kilka kropel. Mieszaj, aż masa nabierze jednolitego koloru. Powstałą mieszaninę powoli spryskuj wodą, ciągle mieszając. Jeżeli dodasz za dużo wody, soda zacznie się pienić. Spryskuj całość tak, by uzyskać konsystencję mokrego piasku. Zacznij ugniatać piasek ręką, dodając ok. 10 kropel olejku różanego. Jeśli „piasek” jest za sypki, ostrożnie spryskaj go wodą. Kolejny krok to suszone płatki róży. Dodaj je, ciągle mieszając. Teraz, gdy wszystkie składniki są zmieszane i całość przypomina konsystencją mokrego piasku, zacznij formowanie, zamykając mieszaninę w formach do kul lub ugniatając w formach do lodu. Następnie odczekaj ok. 1 godziny, żeby wszystko wyschło. Gotowe! Teraz możesz cieszyć się domowymi kulami do kąpieli. Kule możesz przechowywać w suchym i bezpiecznym miejscu. Sięgaj po nie, ilekroć zapragniesz cieszyć się ich cudownym działaniem.

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów