Domowe SPA: woda ryżowa

Domowe SPA: woda ryżowa

Klaudia Majewska

20 września 2018

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jaki jest sekret pięknej skóry Japonek? Jakiemu „magicznemu” składnikowi zawdzięczają gładką i świetlistą cerę? Tym niezbędnym w codziennej pielęgnacji kosmetykiem jest woda ryżowa!

Domowe SPA: woda ryżowa

Japonki stosują ją nie tylko do utrzymywania idealnego stanu cery, ale również jako zmiękczającej płukanki do włosów. Co takiego ma w sobie woda ryżowa? Bogata w witaminy z grupy B i E, zastosowana jako tonik ryżowy będzie odżywiała i wygładzała skórę oraz wpłynie korzystnie na procesy metaboliczne komórek. Dzięki swoim właściwością matującym i zwężającym ujścia gruczołów łojowy sprawdzi się przede wszystkim przy cerze trądzikowej, mieszanej i tłustej.
Stosowana jako płukanka odżywcza do włosów pozytywnie wpłynie na ich porost oraz zwiększy ich objętość. Dodatkowo wygładzi włosy, a zawarty w niej inozytol wniknie w strukturę i poprawi jego elastyczność.
Jak więc zdobyć i jak stosować ten cudowny kosmetyk? W twoim Domowym SPA możesz zrobić go sama! Wystarczy, że przygotujesz:

organiczny ryż – najlepiej brązowy, niełuskany, szukaj go w sklepach ze zdrową żywnością (nie używamy zwykłego, białego ryżu!)

woda – mineralna bądź przegotowana

akcesoria – miseczka i pojemnik (może być buteleczka po starym toniku, pamiętaj jednak, że musi być dobrze wymyta).

Sposób przygotowania:
Przełóż ryż do garnka i zalej wodą. Pamiętaj, że wody powinno być 2–3 razy więcej niż zazwyczaj, gdy gotujemy ryż. Tak przygotowany ryż ugotuj. Uważaj, by go nie przypalić i nie stracić zbyt wiele wody w procesie parowania. Po ugotowaniu odcedź ryż, a wodę przelej do pojemniczka. Powstała ciecz jest ESENCJĄ i nie należy stosować jej nierozcieńczonej. By prawidłowo nanosić preparat na włosy i skórę, należy rozcieńczyć esencję w proporcji 1 : 2 (na włosy jako płukanka) oraz 1 : 3 (na ciało jako tonik). Tonikiem ryżowym spryskuj lub przecieraj cerę co wieczór po oczyszczeniu skóry. Płukankę do włosów stosuj raz w tygodniu po umyciu, ale przed nałożeniem odżywki. Umyj włosy, opłucz wodą ryżową, wmasuj w skórę głowy, przytrzymaj 3–5 min, a następnie spłucz i zastosuj ulubioną odżywkę. Przygotowaną przez siebie esencję przechowuj w lodówce maksymalnie 7 dni. Powodzenia!

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów