Łamliwe paznokcie. Kolagen utrzyma je w formie

Łamliwe paznokcie. Kolagen utrzyma je w formie

dr Ulrich Fricke

22 stycznia 2021

Kto ma suche i połamane paznokcie, zazwyczaj chowa dłonie głęboko w kieszeni. Specjalne olejki i lakiery pomagają z reguły tylko na chwilę, gdyż paznokcie nie pobierają żadnych substancji odżywczych z zewnątrz. Dlatego o wiele bardziej sensowne jest dostarczanie paznokciom potrzebnych składników – np. kolagenu – od wewnątrz.

Łamliwe paznokcie. Kolagen utrzyma je w formie

AKTUALNOŚCI

W badaniu przeprowadzonym na Uniwersytecie w São Paulo w Brazylii wzięło udział 25 osób o łamliwych paznokciach. Przez 6 miesięcy przyjmowały one specjalny preparat z kolagenem (2,5 mg dziennie). Jak donieśli na łamach magazynu Journal of Cosmetic Dermatology badacze, liczba złamań paznokci u uczestników zmniejszyła się o 42%. Poza tym paznokcie rosły o 12% szybciej.

Co możesz zrobić: Poszukaj odpowiedniego preparatu w swojej aptece. Inne substancje witalne, których suplementacja korzystnie wpływa na łamliwe paznokcie, a także na łamliwe i zniszczone włosy, to witamina B – biotyna (2,5-5 mg dziennie) i kwas pantotenowy (500-1000 mg dziennie), a także zawierające siarkę aminokwasy cysteina i metionina (po 100 mg dziennie).

Słowa kluczowe:
kolagenpaznokcie

Więcej Artykułów

wiper-pixel