Oklapnięte włosy? Zrób sobie peeling skóry głowy!

Oklapnięte włosy? Zrób sobie peeling skóry głowy!

Klaudia Majewska

14 listopada 2018

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym nasze włosy oraz skóra głowy narażone są na nadmierne wysuszenie. Niskie temperatury zmuszają nas do zakładania grubych czapek i kapturów, które często prowadzą do przegrzania. Nadmierne ciepło sprawia, że skóra głowy poci się, a przez to wysusza.

Oklapnięte włosy? Zrób sobie peeling skóry głowy!

  Po ściągnięciu czapki, włosy są często przetłuszczone i ciężko podnieść je u nasady. Możesz je myć codziennie, a i tak ich kondycja będzie gorsza niż w lato, gdy skóra głowy ma ciągły dostęp do powietrza. Co można zrobić, by dać skórze nieco odetchnąć? Zastosuj peeling, który w prosty sposób możesz przygotować w domu. Jakie będą z tego korzyści?

  1. Peeling skóry głowy to najlepszy sposób, by dokładnie oczyścić ją z pianek, lakierów i suchych szamponów. Zwykły szampon nie zawsze jest w stanie usunąć klejące preparaty do układania. Często w mieszkach włosowych zostaje część zabrudzeń. Taki zabieg sprawi, że zmyjesz z włosów i ze skóry głowy wszystkie zanieczyszczenia, które nagromadziły się po starannych codziennych fryzurach.

  2. Chcesz nadać włosom objętości? Zrób im peeling! To najszybszy i najprostszy sposób, by unieść włosy u nasady. Odpowiednio oczyszczona i ukrwiona skóra to doskonałe podłoże dla włosów potrzebujących „zastrzyku energii”.

  3. Przyspiesza wzrost włosa - peelingując skórę głowy, pobudzasz mikrokrążenie, dzięki temu cebulki włosów są lepiej odżywione i szybciej rosną.

  4. Przedłużona świeżość - dzięki peelingowi, możesz zyskać dodatkowy dzień bez mycia głowy, ponieważ włosy dalej będą świeże!

Jak wykonać peeling?

Soda oczyszczona/sól kuchenna/cukier + węgiel - to wszystko, czego ci trzeba!

Przygotuj:
3 łyżki sody, soli lub cukru
3 łyżki węgla (najlepszy będzie węgiel w kapsułkach - rozbij kapsułkę i użyj węgla znajdującego się w niej)

Sposób przyrządzenia:
Wymieszaj wszystkie składniki. Umyj włosy szamponem (tylko 1 raz) i nanieś mieszankę na mokre włosy. Masuj dokładnie, aż granulki soli/cukry się rozpuszczą. Jeśli w mieszance jest soda, masuj włosy ok. 4 min. Po wykonanym masażu spłucz włosy dokładnie wodą i umyj je raz jeszcze szamponem. Zastosuj ulubioną odżywkę i ciesz się pięknymi włosami! Peeling możesz stosować nie częściej niż 1 raz na 10-14 dni.

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów