Rozjaśniający peeling do cery tłustej

Rozjaśniający peeling do cery tłustej

Klaudia Majewska

8 stycznia 2019

O wszechstronnym zastosowaniu sody oczyszczonej mówi się od dłuższego czasu. Pomaga w oczyszczeniu zlewu oraz trudnych do usunięcia zabrudzeń na kuchence. Równie dobrze sprawdza się jako domowa pasta do zębów lub składnik kul musujących do kąpieli. Skoro można stosować ją na tyle różnych sposobów, czemu nie zastosować jej również w domowym peelingu?

Rozjaśniający peeling do cery tłustej

Soda oczyszczona stosowana w kosmetyce domowej będzie miała za zadanie oczyszczać skórę z nadmiaru martwych komórek warstwy rogowej naskórka oraz zanieczyszczeń dnia codziennego (makijaż, kurz itp.). Niestety, mimo bardzo dobrych (i skutecznych) właściwości peelingujących ma również działanie wysuszające, dlatego nie jest zalecana osobą o delikatnej, wrażliwej i suchej cerze. Mogą ją natomiast stosować osoby, których cera nadmiernie się przetłuszcza. Jednak nawet posiadaczki cery tłustej i mieszanej muszą mieć się na baczności i stosować dodatkowe nawilżenie skóry przy stosowaniu kosmetyków z sodą oczyszczoną.

Jak wykonać peeling, który oczyści i rozjaśni cerę oraz co zrobić, by nie doprowadzić do nadmiernego wysuszenia skóry? Zapraszam do dalszej lektury.

Aby stworzyć kosmetyk peelingująco-rozjaśniający, należy połączyć 2–3 łyżeczki sody oczyszczonej z odpowiednią ilością soku z cytrusów. Gęstość mieszanki powinna przypominać gęstą pastę, co ułatwi rozprowadzenie i wcieranie produktu. Możesz do peelingu użyć cytryny, pomarańczy lub grejpfruta. Jeżeli skóra twojej twarzy jest raczej gruba i mocno się przetłuszcza, zastosowałabym sok z grejpfruta. Przy cerze lekko przetłuszczającej się lub mieszanej najlepszy byłby sok z cytryny. Natomiast jeżeli chcesz zadziałać mocno rozjaśniająco, sięgnij po sok z pomarańczy – ma on najwięcej witaminy C wśród pozostałych wymienionych cytrusów.

Gdy stworzysz już swój indywidualnie dobrany kosmetyk domowy, nanieś go na oczyszczoną skórę twarzy. Masuj okrężnymi ruchami około 3–4 min, a następnie zostaw na ok. 2 min. Następnie zmyj letnią wodą i osusz.

Żeby zabezpieczyć skórę przed nadmiernym wysuszeniem nałóż na skórę ulubiony tonik oraz wetrzyj mocno nawilżający krem. Chcesz mieć pewność, że twoja cera otrzymała podpowiednią ilość wilgoci? Na wcześniej nałożony krem wetrzyj 3 krople olejku z pestek malin lub olejku z nasion konopi. Są to oleje polecane dla cer tłustych i mieszanych, które pomagają w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia oraz zabezpieczają skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych (jak mróz i wiatr). Stosuj peeling raz w tygodniu i obserwuj efekty!


Słowa kluczowe:
peelingpelling z sody

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów