Jak delikatnie i długofalowo przywrócić równowagę twojego qi

Jak delikatnie i długofalowo przywrócić równowagę twojego qi

Li Wu

19 grudnia 2018

W zależności od tego, w jakim narządzie jakie dolegliwości się pojawiają, lekarz TMC będzie leczył odpowiedni niedobór. Poniżej dowiesz się, co możesz zrobić na własną rękę i jak możesz się obronić przed zimowym bluesem, wykorzystując delikatne metody TMC.

Jak delikatnie i długofalowo przywrócić równowagę twojego qi

Masaże lecznicze

Rano po wstaniu masuj soje ciało od stóp aż po twarz. Zacznij od lewej strony, wykonuj powolne okrężne ruchy. Jeśli na twoim ciele znajdują się miejsca, które bolą, nie masuj tam, lecz idź dalej. Użyj tutaj mieszanki poniższych olejków do masażu:

- bazyliowy,

- szałwiowy,

- różany,

- rumiankowy,

- rzymski,

- tymiankowy.

Jako nośnik odpowiedni będzie wysokiej jakości olejek migdałowy lub sezamowy. Olejki eteryczne należy dodać w jednakowych ilościach. Możesz poprosić o wykonanie takiej mieszanki w aptece lub zrobić ją samodzielnie, kupując wszystkie wymienione rodzaje olejków. Tak będzie jednak drożej. Jeśli masz takie olejki w domu, możesz dodać kilka kropli do kominka zapachowego. Będzie miało to korzystny wpływ na twój nastrój.

Przepis na ziołową poduszkę

Na suchej patelni upraż następującą mieszankę:

- 150 g kwiatów chryzantemy,

- 150 g liści morwy,

- 150 g liści mandarynki,

- 150 g łupin fasoli mung,

- 150 g strączyniec (Cassia tora),

- 150 g goryczki szorstkiej.

Po schłodzeniu nieco rozdrobnij mieszankę. Następnie przesyp ją do małej bawełnianej poszewki na poduszkę. W ciągu dnia przechowuj poduszkę w foliowej torebce. Śpij na niej każdej nocy. Taka mieszanka ziół będzie skuteczna, dopóki wyczuwalny będzie jej aromat.

Gdzie można zaopatrzyć się w zioła

W aptece z produktami TMC – stacjonarnie lub przez Internet.

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów