Mięta - to popularne zioło niszczy produkcję testosteronu

Mięta - to popularne zioło niszczy produkcję testosteronu

Günter Stein

11 września 2020

Wyobraź sobie następującą sytuację: żyjesz zdrowo, pijesz mało alkoholu, powstrzymujesz się w dużej mierze od śmieciowego jedzenia i dań gotowych, a więc stwarzasz najlepsze warunki do optymalnej produkcji testosteronu. I nagle zauważasz rano, że twoje jądra bardzo się skurczyły. Wyraźny znak, że poziom hormonów został wytrącony z równowagi i że wyraźnie robisz coś, co twojemu ciału nie odpowiada.

Mięta - to popularne zioło niszczy produkcję testosteronu

AKTUALNOŚCI

Zaczynasz więc myśleć o tym, co przed chwilą zmieniłeś w swoim życiu – i nic nie przychodzi ci na myśl. Potem w zadumie sięgasz po cukierek miętowy lub gumę. Przestań! To właśnie jest powód! Kiedy samce szczurów karmione są miętą pieprzową, ich jądra kurczą się (a to wcale niedobrze). A poziom wolnego testosteronu we krwi znacznie spada (jeszcze gorzej).

Mięta pieprzowa to klasyczne „ziele dla kobiet”

Przykładowo mięta pieprzowa stosowana jest w leczeniu kobiet z nadmiernym porostem włosów spowodowanym przez androgeny – ponieważ jej składniki są skutecznymi antyandrogenami, czyli hamują produkcję męskich hormonów.

Mój wniosek dla ciebie Jeśli chcesz chronić swój testosteron, unikaj używania zbyt dużej ilości mięty pieprzowej – bez względu na to, w jakiej formie: czy to herbatki, słodyczy czy gumy do żucia.

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów