Pomóż odprężyć się oczom, masując je

Odczuwasz zmęczenie oczu? Masuj oczy regularnie. Wpłynie to na nie korzystnie, niezależnie od tego, czy robisz to podczas pracy przy komputerze, czy po prostu dla wieczornego odprężenia. Poprzez delikatny ucisk, popychanie i opukiwanie aktywujesz punkty akupresurowe, co odpręża i odświeża oczy. Masuj okolice oczu, ale z pominięciem gałek ocznych.

Pomóż odprężyć się oczom, masując je

Prawidłowy masaż oczu – krok po kroku

Krok 1: zacznij od brwi. Odpręż się i zamknij oczy. Połóż palce wskazujący i środkowy na brwiach, a następnie przesuwaj skórę kilka razy ponad kością z góry na dół i z dołu do góry. Zacznij u nasady nosa i kontynuuj powoli punkt po punkcie wzdłuż brwi – od wewnątrz na zewnątrz.

Krok 2: następnie przejdź do zagłębienia nad górną częścią skrzydełka nosa, znajdującego się na wysokości wewnętrznego kącika oka. Uciśnij to miejsce kilka razy palcem wskazującym lub środkowym.

Krok 3:ostrożnie opukuj bliską okolicę zamkniętych oczu. Zacznij u nasady nosa i opokuj lekko palcem środkowym zagłębienie między górną krawędzią gałki ocznej a kością oczodołu od wewnątrz do zewnątrz. Następnie opukuj delikatnie – ponownie od wewnątrz do zewnątrz – obszar między dolną krawędzią gałki ocznej i dolną kością oczodołu.

Wykonuj akupresurę obu oczu jednocześnie. Na rysunku przedstawione są kierunki masażu – od wewnątrz na zewnątrz.

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów