Przewlekłe zapalenie oskrzeli

Przewlekłe zapalenie oskrzeli

Li Wu

16 października 2018

Pani H. trafiła do mnie przed 4 tygodniami z powodu przewlekłego zapalenia oskrzeli, które dokuczało jej od 2 lat. Pacjentka skarżyła się także na trudności z oddychaniem. Przy każdym oddechu z okolic oskrzeli i gardła wydobywał się świszczący dźwięk. W nocy źle spała, często wybudzała się zlana potem.

Przewlekłe zapalenie oskrzeli

Historie z mojego gabinetu

Po dokładnym badaniu w duchu TMC (diagnoza pulsu, oczu i języka) zauważyłem, że jej puls był gwałtowny, powierzchowny i wynosił 85 uderzeń na minutę. Wiele czerwonych naczynek w jej oczach świadczyło o braku dostatecznej ilości regenerującego snu. Miała worki pod oczami. Świadczy to o zastojach w układzie limfatycznym. Biały nalot na języku to pewny dowód na kiepskie trawienie. Po sesji akupunktury i 2 kolejnych zabiegach pacjentka poczuła się o wiele lepiej. W nocy o wiele mniej dokuczają jej duszności i poty. Pacjentka wciąż jest leczona w celu ustabilizowania jej stanu i bardzo przekonana co do skuteczności akupunktury. Dodatkowo zaleciłem jej, które punkty może samodzielnie poddawać akupresurze:

Meridian płuc Chi Ze (LU5)

Zegnij łokieć pod kątem prostym. Punkt ten leży na końcu bruzdy łokciowej.

Meridian jelita grubego He Gu (DI4)

Na końcu bruzdy kciuka pomiędzy palcem wskazującym a kciukiem.

Da Zhui (LG14)

W okolicy Du Mai pomiędzy siódmym kręgiem szyjnym i pierwszym kręgiem piersiowym.

Sposób przeprowadzenia akupresury

Masuj palcem wskazującym lub środkowym podany punkt, wykonując 20 razy okrężny ruch w kierunku przeciwnym do ruch wskazówek zegara. Następnie powtórz ten ruch 20 razy w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara.

Porady żywieniowe TMC przy zapaleniu oskrzeli

Polecam przygotowanie esencji gruszkowo-imbirowej. Potrzebne będą:

- 3 dojrzałe, obrane, wypestkowane i pokrojone w kostkę gruszki

- 5 g drobno pokrojonego pora

- 10 g obranego świeżego i pokrojonego w kostkę imbiru

- 250 ml wody

- 2 łyżki octu jabłkowego.

Wymieszaj wszystkie składniki i zostaw na 5 dni do naciągnięcia w chłodnym miejscu. Spożywaj wieczorem przed zaśnięciem 2 łyżki. Jest to specyfik nieodpowiedni dla dzieci!

Słowa kluczowe:
zapalenie oskrzeli

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów