Zioła, które rosną krok od domu

Mniszek lekarski, pokrzywę czy podagrycznik znajdziesz na każdej łące. NIe musisz nawet jechać daleko za miasto, wystarczy, że wyjdziesz na spacer do parku. Ważne, aby zioła zebrać z okolić oddalonych od komunikacji i samochodów.

Zioła, które rosną krok od domu

Porada miesiąca

- Mniszek lekarski wspomaga metabolizm, wzmacnia kości, oczyszcza krew i korzystnie wpływa na skórę. Poziom cukru w twojej krwi poprawia się, gdy go jesz. Można go spożywać pod postacią herbatki, syropu czy w sałatce. Zawiera dużo witaminy A, B, C, D oraz potas i wapń. W liściach znajdziesz również karotenoidy.

  - Pokrzywa to smaczna roślina lecznicza. Pomaga przy prawie wszystkich dolegliwościach. Medycyna akademicka w ostatnich latach odkryła, że roślina ta wspomaga leczenie artrozy, zapalenia stawów, dolegliwości prostaty, pęcherza i zapalnych chorób jelit. Nasiona pokrzywy to ponadto zastrzyk witalności.

- Podagrycznik to dziki szpinak. Można go zrywać przez cały rok i jeść jak sałatę, szpinak, warzywa czy przyprawę. Wspomaga w walce z podagrą, chorobami reumatycznymi i przeziębieniami. To przede wszystkim bomba witaminy C, zawiera też 10 razy więcej minerałów niż jarmuż, który jest jedną z najbardziej zasobnych w minerały roślin uprawnych. Podagrycznik to również dobre źródło żelaza, potasu, magnezu, wapnia, cynku, miedzi, manganu, tytanu i kwasu krzemowego.

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów