Chroń oczy przed promieniami UV

Chroń oczy przed promieniami UV

Beate Rossbach

15 września 2018

Na pewno wiesz, że promienie UV szkodzą skórze i jeśli zamierzasz spędzić na słońcu trochę czasu, prawdopodobnie chronisz ją, stosując kremy z filtrem. Ale czy wiesz, że promienie słoneczne mogą być również niebezpieczne dla oczu? Promieniowanie UV sprzyja rozwojowi zaćmy, zwyrodnienia plamki żółtej czy zapalenia rogówki.

Chroń oczy przed promieniami UV

Powinniśmy zatem chronić oczy za pomocą okularów przeciwsłonecznych, gdy spędzamy czas latem na świeżym powietrzu. Przy wyborze odpowiednich okularów przeciwsłonecznych powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy.

Na co zwrócić uwagę?

Okulary, które na oprawce posiadają nadruk oznaczenia CE, spełniają podstawowe unijne wymogi.

Wybierz okulary z brązowym lub szarym szkłem, które najmniej będą fałszowały to, co widzisz.

Okulary powinny w całości zasłaniać oko i możliwie w dużym stopniu chronić przed promieniami słońca wpadającymi po bokach.

Okulary powinny mieć również oznaczenie UV400, dzięki czemu będą chronić nas przez wszystkimi szkodliwymi falami promieniowania UV.

Zdecyduj się na okulary, które posiadają przynajmniej 2. kategorię filtra, co odpowiada przepuszczalności światła na poziomie 18–43%.

Jeśli chcemy być pewni swojego wyboru, kupmy okulary dobrej jakości u optyka. Tańsze modele przyciemniają obraz, ale nie chronią nas przed promieniowaniem UV.

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów