Co mam mu powiedzieć? Mojemu mężowi brzydko pachnie z ust!

Co mam mu powiedzieć? Mojemu mężowi brzydko pachnie z ust!

Johanna Müller

10 grudnia 2018

Pani Krystyna z Zamościa pyta: Jestem bardzo szczęśliwa z moim mężem i po 20 latach małżeństwa myślę, że nie mogłabym wyobrazić sobie lepszego partnera. Jednak kropla dziegciu w naszej beczce miodu psuje wszystko. Od kilku miesięcy mojemu mężowi bardzo brzydko pachnie z ust.

Co mam mu powiedzieć? Mojemu mężowi brzydko pachnie z ust!

PYTANIA CZYTELNIKÓW

Darzę go olbrzymią sympatią, ale często brzydki oddech odpycha mnie i muszę się przełamać, by go pocałować. Aż do teraz nie miałam odwagi, by omówić z nim ten temat, ponieważ nie chcę go urazić. Ale brzydki oddech niszczy całą moją chęć na intymne chwile i chciałabym wiedzieć, co mogę zrobić, by pozbyć się problemu, nie raniąc jednocześnie uczuć męża.

Johanna Müller odpowiada: W rzeczy samej brzydki zapach z ust jest prawdziwym zabójcą namiętności i nie powinnaś dłużej owijać w bawełnę. Skoro problem pojawił się kilka miesięcy temu, muszą istnieć czynniki, które wywołały tę dolegliwość. Właśnie od tego punktu można rozpocząć czułą, a jednocześnie rzeczową rozmowę. Najlepiej znajdźcie wspólną wolną chwilę, przytul go i powiedz mu, jak bardzo go kochasz. Następnie musisz się przemóc i z nim porozmawiać.

Temat tabu można przedyskutować, zaczynając rozmowę na przykład w ten sposób: „Zastanawiałam się już od jakiegoś czasu czy powinnam ci to mówić, ale myślę, że dla nas obojga będzie lepiej, jeśli porozmawiamy na ten temat. Kochanie, od jakiegoś czasu masz dość nieprzyjemny oddech. Może zastanowimy się razem, skąd się to bierze i coś na to poradzimy?”.

Aby rozmowa nie była tak bolesna, przygotuj sobie kilka gotowych rozwiązań problemu. Może mąż ma problemy trawienne, a może to wina przewlekłego zapalenia dziąseł? Źle dopasowana proteza również może powodować nieprzyjemny oddech. Zaproponuj mężowi, że przede wszystkim dla jego dobra umówicie się na wizytę u dentysty.

Pomóż mu zadbać o higienę jamy ustnej. Kup nić dentystyczną i odświeżający płyn do płukania jamy ustnej. Gdy mąż zauważy, że troszczysz się o jego zdrowie, na pewno nie poczuje się urażony, a doceni to, że o niego dbasz. Być może aż do momentu rozmowy nie zdawał sobie sprawy z tego, że ten problem go dotyczy.

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów