Migreny – mniejsza wrażliwość dzięki światłolecznictwu?

Wielu pacjentów z migreną unika światła, ponieważ zwiększa to ich dyskomfort. Może to jednak jeszcze bardziej zwiększyć wrażliwość na światło (fotofobia).

Migreny – mniejsza wrażliwość dzięki światłolecznictwu?

AKTUALNOŚCI

   Częstym towarzyszącym objawem migreny jest nadwrażliwość na zapachy, hałas lub światło. Dlatego też osoby dotknięte tym problemem często starają się unikać tych bodźców. Jednakże, według naukowców z Uniwersyteckiej Kliniki Neurologii w Wiedniu, unikanie bodźców świetlnych może być nawet szkodliwe, podczas gdy lepiej byłoby długotrwale zmniejszyć wrażliwość na światło. W tygodniowych sesjach treningowych osoby dotknięte problemem migreny, przyzwyczaja się do jasnego lub normalnego światła poprzez „światło migoczące”. Ponadto grupa będzie badać wpływ tych środków (ekspozycja na światło, unikanie światła) na pacjentów z migreną i tych, którzy na nią nie cierpią.

Moja rada: Jasne światło jest prawdziwą torturą dla większości pacjentów z migreną. Z niecierpliwością czekam na wyniki badania. Cierpisz na migreny? Być może profilaktycznie spróbujesz nie unikać światła przy pierwszych objawach bólu głowy z nudnościami.

To nie musi być rażące światło. Spróbuj przynajmniej nie zasłaniać okien albo przejść polaną, a nie zacienionym lasem.

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów

wiper-pixel