10 minut treningu wystarczy

10 minut treningu wystarczy

Dr med. Rainer Limpinsel

15 września 2018

Jeżeli jesteś osobą sprawną fizycznie, Twoja wrażliwość na insulinę jest wyższa, a poziom cukru we krwi lepszy. Wielu cukrzyków nie znajduje jednak czasu na uprawianie sportów wytrzymałościowych. Ale!

10 minut treningu wystarczy

Przeprowadzone w Kanadzie badania udowodniły, że 10 minut treningu fitness dziennie wystarczy do leczenia cukrzycy (Burgomaster i in.: Similar metabolic adaptions during exercise after low volume sprint interval and traditional endurance training. Journal Physiology, 151-160).

Jeżeli uprawiasz fitness tylko 3 razy w tygodniu po 10 minut, możesz osiągnąć taki sam efekt, jak uprawiając sporty wytrzymałościowe przez 3 godziny w tygodniu. Ważne jest jednak, aby podczas każdego treningu trzykrotnie po 20 sekund osiągnąć szczyt swoich możliwości. Reszta czasu to rozgrzewka i regeneracja.

Moja porada lekarska

Moja porada lekarska

Bardzo intensywny trening jest zdrowy tylko dla młodych i sprawnych ludzi. Jeśli jesteś osobą starszą, uprawiaj sport wytrzymałościowy z natężeniem odpowiednim do wieku. Poruszaj się spokojnie, ale przynajmniej 60 minut.

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów