Dlaczego warto powoli jeść

Cukrzyca jest związana z nadwagą. Wiele osób z nadwagą marzy o tym, by zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Jednak dotarcie do tego celu wielokrotnie okazuje się bardzo trudne.

Dlaczego warto powoli jeść

Japońscy naukowcy z Fukuoka odkryli teraz trik, który nic nie kosztuje i zawsze działa (Hurst et al.: Effects of changing in eating speed on obesity in patients with diabetes: a secondary analysis of longitudinal health check-up data; BMJ Open; 2018, Volume 8, Issue 1): Należy jeść powoli! Wśród osób jedzących szybko prawie połowa cierpi z powodu nadwagi. 30% osób jedzących w umiarkowanym tempie również jest dotkniętych tym problemem. A wśród osób jedzących powoli problem ten dotyka zaledwie 20%. Badanie to było szeroko zakrojone i szczegółowe. Wzięło w nim udział 60 000 osób chorujących na cukrzycę i trwało od roku 2008 do 2013.

Moja porada lekarska

Daj swojemu układowi hormonalnemu czas na doznanie uczucia sytości. Musi potrwać to około 10 minut. Jeśli jesz o wiele za szybko, w ciągu tych 10 minut przyjmiesz niezliczoną ilość dodatkowych kalorii. Wszystkie one odłożą się jako tłuszcz w twoim organizmie. Jeśli będziesz spożywać zdrowe produkty spożywcze nieco wolniej, pozbędziesz się zbędnych kilogramów. I niczego ci nie będzie brakowało, wręcz przeciwnie. Będziesz syty jak nigdy wcześniej.

Słowa kluczowe:
cukrzycadieta

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów