Wygoda, precyzja i bezpieczeństwo - jak nowocześnie kontrolować glikemię

Wygoda, precyzja i bezpieczeństwo - jak nowocześnie kontrolować glikemię

Karolina Wojtaś

24 sierpnia 2020

A gdyby ktoś powiedział Ci, że kontrolowanie poziomu cukru może przebiegać bez uciążliwego nakłuwania palca? Choć do niedawna było to niewiarygodne, teraz jest możliwe i praktykowane już od kilku lat. Oto, jakie możliwości oferuje współczesna technologia medyczna.

Wygoda, precyzja i bezpieczeństwo - jak nowocześnie kontrolować glikemię

Kontrola poziomu cukru bez nakłuwania

Na rynku dostępne są już nowoczesne systemy do pomiaru poziomu cukru bez konieczności codziennego, wielokrotnego nakłuwania opuszek palców*, np. FreeStyle Libre. Jego najważniejszym elementem jest specjalny sensor, który zakłada się na tylnej powierzchni ramienia. Sensor dokonuje pomiaru glikemii automatycznie co kilka minut, a wynik można odczytać po zbliżeniu do sensora (zeskanowaniu) dedykowanego czytnika lub po prostu smartfona z zainstalowaną darmową aplikacją.

Jak to działa?

Pierwszy krok to założenie małego sensora na ramię. Jego aplikacja jest łatwa, zajmuje kilka minut, można ją wykonać samodzielnie. Sensor FreeStyle Libre zakładasz tylko raz na 14 dni. Pomiar poziomu cukru dokonywany jest w tzw. płynie śródtkankowym.

W celu skontrolowania poziomu cukru w organizmie wystarczy zeskanować sensor za pomocą zainstalowanej na smartfonie aplikacji FreeStyle LibreLink. To rozwiązanie ma wiele zalet: umożliwia nie tylko szybkie uzyskanie informacji, ale też udostępnienie ich zdalnie rodzinie czy też lekarzowi.

  

Aby smartfon współdziałał z aplikacją musi być wyposażony w funkcję NFC** – jeśli jej nie ma, sensor można zeskanować czytnikiem.

System zapewnia wysoką dokładność pomiaru poziomu glukozy. Na podstawie otrzymanego wyniku możliwe jest podejmowanie codziennych decyzji terapeutycznych. Kontrolny pomiar glukometrem konieczny będzie jedynie w sytuacji, kiedy odczuwane objawy są niezgodne z wynikami pomiaru.

Cukier pod kontrolą, codzienność pod kontrolą

FreeStyle Libre to nie tylko możliwość szybkiego i bezbolesnego sprawdzenia poziomu cukru. Obsługiwana aplikacja (lub czytnik) analizuje dane, a uzyskane dzięki temu informacje pozwalają interpretować stan zdrowia i podejmować lepsze decyzje terapeutyczne***.

Po pierwsze – otrzymujesz profil glikemii, który pozwala na analizę wahań cukru w ciągu dnia czy też pomiędzy kolejnymi dniami. Po drugie, dzięki tzw. strzałkom trendu, wskazującym kierunek i tempo zmian glikemii, o wiele łatwiej będzie Ci podjąć dobre decyzje, dotyczące dawkowania insuliny, aktywności fizycznej i planowania posiłków. Wiesz, co i jak na Ciebie działa, czego unikać i jakich zmian się spodziewać. A całą dostępną wiedzę możesz zdalnie udostępniać swojemu lekarzowi.

Wyobraź sobie, że właśnie jesteś na zakupach i wiesz, że potrzebujesz skontrolować poziom cukru. Mając FreeStyle Libre, nie musisz szukać łazienki, by umyć ręce i ustronnego miejsca, by dokonać pomiaru. Po prostu sięgasz po smartfon lub czytnik, przykładasz go do ramienia (skanowanie jest możliwe przez ubranie) i już – po jednej sekundzie wiesz wszystko o swojej aktualnej glikemii! Znasz poziom cukru i jego 8-godzinny profil, a strzałki trendu pozwalają przewidzieć zmiany poziomu cukru – masz glikemię pod kontrolą.

Kiedy jesteś na spacerze, w pracy albo na wycieczce rowerowej – w żadnym z tych miejsc nie musisz robić przerwy na niewygodne badanie. Sprawdzasz poziom cukru dokładnie tak, jak godzinę w telefonie – bez nakłuwania.

Freestyle Libre to gwarancja kontroli nad glikemią, pewności i spokoju. Nie tylko wiesz wszystko o swoim poziomie cukru, ale też skutecznie wspierasz swoje leczenie.

Zyskaj pewność, bezpieczeństwo i czas

FreeStyle Libre to oszczędność czasu, unikanie bólu, ale przede wszystkim – wygoda. Ćwicz, pływaj, bierz prysznic – Twój sensor jest wodoodporny i dobrze przylega do skóry. System można stosować także u dzieci powyżej 4. roku życia oraz u kobiet w ciąży.

System FreeStyle Libre to cukier pod kontrolą i ważne informacje, które możesz w bardzo prosty sposób przekazać lekarzowi – wystarczy, że masz dostęp do internetu. Ułatwia to zasięgnięcie porady i podjęcie lepszych decyzji terapeutycznych.

Wejdź na freestylelibre.pl, zarejestruj się, zamów sensor i przetestuj, jak można lepiej kontrolować cukrzycę.

* Pomiar glikemii przy użyciu sensora nie wymaga użycia nakłuwacza.

** Aplikacja FreeStyle LibreLink jest przeznaczona do instalacji na telefonach z funkcją NFC i systemem operacyjnym Android 5.0 lub nowszym oraz na telefony iPhone 7 i nowsze z systemem operacyjnym w wersji 11 i nowszym.

*** Funkcje aplikacji FreeStyle LibreLink i czytnika FreeStyle Libre są podobne, ale nie identyczne. Jeżeli wystąpią objawy niezgodne z odczytem czujnika lub użytkownik podejrzewa, że odczyt może być niedokładny, wykonać pomiar za pomocą glukometru z użyciem próbki krwi pobranej z palca.

Podręcznik użytkownika FreeStyle LibreLink:

ADC-25895

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów