Zielona herbata obniża ryzyko demencji o 68%

Zielona herbata obniża ryzyko demencji o 68%

Beate Rossbach

16 września 2018

Czy chcesz się prawidłowo chronić przed utratą pamięci w podeszłym wieku? Jeśli tak, to nie omijaj szerokim łukiem zielonej herbaty. Tak wykazało badanie przeprowadzone na uniwersytecie w Kazanawie w Japonii, którego wyniki opublikowano na Międzynarodowym Kongresie Choroby Alzheimera w Nicei we Francji.

Zielona herbata obniża ryzyko demencji o 68%

W 2007 roku neurologowie sprawdzili zdolności umysłowe 723 probantów, którzy właśnie skończyli 60 lat. 6 lat później powtórzono test. Zdolności umysłowe wielu z nich znacznie się pogorszyły. U niektórych wystąpiły nawet objawy demencji. Ryzyko tego schorzenia u uczestników badania, którzy wypijali codziennie przynajmniej 1 filiżankę zielonej herbaty, było o 68% niższe w porównaniu z tymi, którzy jej w ogóle nie konsumowali.

Beate Rossbach radzi: Zostań fanem zielonej herbaty. Inne badania wykazały, że chroni ona również między innymi przed chorobami serca, nadciśnienie tętniczym i rakiem. W aktualnych studiach nie dowiedziono również żadnego działania ochronnego kawy i czarnej herbaty na mózg. Oba te napoje zawierają wprawdzie kofeinę, ale o wiele mniej przeciwutleniaczy w porównaniu z herbatą zieloną.

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów