Indyjska roślina lecznicza każe przestać się bać

Indyjska roślina lecznicza każe przestać się bać

Beate Rossbach

21 września 2018

Pochodząca z indyjskiej ajurwedy roślina lecznicza o nazwie ashwaganda (inaczej witania ospała) jest tradycyjnie stosowana w walce ze stresem, zaburzeniami snu i wewnętrznym niepokojem. Teraz naukowcy z uniwersytetu Syracuse w Stanie Nowy Jork zbadali również jej działanie przy zaburzeniach lękowych. 

Indyjska roślina lecznicza każe przestać się bać

Przeanalizowali w tym celu dane z 62 innych przeprowadzonych dotychczas badań naukowych. Wyniki opublikowali na łamach Journal Of Alternative And Complementarny Medicin. Roślina ta zawsze wypadała lepiej niż placebo. Jedno badanie wykazało nawet obniżenie objawów lękowych o 57%, podczas gdy psychoterapia pomogła tylko w 31%.

Beate Rossbach radzi: Zaburzenia lękowe i napady paniki to mocno rozpowszechniony problem. Jest to często niejasne i trudne do uzasadnienia uczucie, ogarniające życie człowieka dotkniętego takim problemem. W każdym razie można wypróbować tę roślinę – dziennie 450 mg ekstraktu. Preparaty takie kupisz przez Internet, w aptekach i drogeriach. W aptece kupić można również suszony korzeń, z którego można zaparzyć herbatkę (należy pić 2-3 filiżanki dziennie).

Słowa kluczowe:
ashwaganda

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów