Jeszcze jedno pytanie na temat lubrykantów

Jeszcze jedno pytanie na temat lubrykantów

Johanna Müller

16 września 2018

Pani Dorota, 55 lat, Rybnik: Przeczytałam ostatnio o lubrykantach. Postanowiłam sobie też taki kupić. Jednak sprzedawczyni doradziła mi, że powinnam wybrać żel stymulujący. Teraz już nie wiem, co wybrać.

Jeszcze jedno pytanie na temat lubrykantów

Johanna Müller odpowiada: Żele stymulujące wykazują jednocześnie działanie poprawiające ukrwienie oraz chłodzące pochwę. Wiele kobiet postrzega to jako bardzo przyjemne i podniecające. Działanie chłodzące wykazuje większość produktów zawierających olejek miętowy. Efekt rozgrzewający i poprawiający ukrwienie możliwy jest dzięki aminokwasowi – argininie. Na temat tego aminokwasu od dawna wiadomo, że wpływa on korzystnie na popęd seksualny – zarówno u mężczyzn, jaki u kobiet. Pod postacią żelu stymulującego intensyfikuje doznania seksualne.

Uwaga!

Kobiety, które poddawane były naświetlaniom ze względu na zachorowanie na nowotwór (np. przy raku macicy) lub w których błona śluzowa pochwy z innych przyczyn jest cieńsza, powinny testować takie specyfiki bardzo ostrożnie, „po kropelce” – nawet jeśli nie istnieją żadne oficjalne ograniczenia w zakresie ich stosowania.

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów