Mam ochotę na seks, a moja żona dość rzadko – co możecie nam poradzić?

Mam ochotę na seks, a moja żona dość rzadko – co możecie nam poradzić?

Johanna Müller

2 października 2018

Pan Józef z Elbląga pyta: Moja żona ma wyraźnie mniejszą ochotę na seks niż ja. Zawsze mówię jej, że powinniśmy uprawiać seks również wtedy, gdy nie ma na to ochoty. W końcu nieużywane narzędzia rdzewieją. Boję się, że któregoś dnia całkiem straci ochotę na seks. Ona twierdzi, że nie.

Mam ochotę na seks, a moja żona dość rzadko – co możecie nam poradzić?

PYTANIA CZYTELNIKÓW

Johanna Müller odpowiada: W gruncie rzeczy w twojej tezie o narzędziach jest nieco prawdy. Duża aktywność seksualna poprawia funkcjonowanie żeńskich narządów płciowych, np. poprzez poprawę wytwarzania śluzu, a także elastyczności pochwy. Jeśli jest okazja rozruszania się seksualnie, to błędem byłoby z niej nie skorzystać. Ale pamiętaj: seks powinien sprawiać radość, a nie być obowiązkiem!

Moja rada

Omówcie otwarcie, czy powodem braku ochoty na seks nie jest jeden z trzech poniższych powodów:

1. Czy żona czuje pożądanie?

Namiętność bierze się z emocjonalnej więzi z partnerem. Jeśli nie rozmawiamy ze sobą, nie rodzi się między nami więź, a zatem zanika również ochota na seks.

Moja rada

Pożądanie i ochota na seks często budzą się wtedy, gdy okazujemy uczucia partnerowi lub robimy coś razem. Wspólne zainteresowania wpływają również na wzrost zainteresowania seksem.

2. Może to wina hormonów?

Zarówno podczas menopauzy, jak i po niej organizm produkuje mniej hormonów, co oczywiście wpływa na libido. W tej sytuacji może pomóc wizyta u lekarza i preparaty przepisane przez ginekologa.

3. A może wpływ przepisanych leków?

Antydepresanty często mają negatywny wpływ na kobiece libido. Tak samo działają leki obniżające ciśnienie, leki przepisywane przy chorobach macicy i nieprawidłowym funkcjonowaniu tarczycy. W takim przypadku rozwiązaniem jest wizyta u lekarza prowadzącego w celu przepisania innych leków.

Słowa kluczowe:
libidoseks

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów

wiper-pixel