Rusz do tańca - to też forma treningu!

Rusz do tańca - to też forma treningu!

Beate Rossbach

15 lipca 2020

Trening to samo zdrowie – służy ciału i duszy. Jedną z najlepszych jego alternatyw, która sprawia dużo radości, jest taniec.

Rusz do tańca - to też forma treningu!

RADA MIESIĄCA

I nawet jeśli trudno ci to sobie wyobrazić, to taniec jest treningiem całego ciała. Wzmacnia mięśnie, koordynację i układ krążenia. Trenujemy ręce, nogi i plecy, a także uwalniamy się od napięć. Ale przede wszystkim jednak taniec jest jednym z najlepszych sposobów na przeciwdziałanie demencji! Tańcząc, nieświadomie trenujesz obie połówki swojego mózgu, analityczną – lewą i twórczą – prawą. Uczenie się sekwencji kroków i figur do rytmu dodatkowo trenuje pamięć. To czyni taniec prawdziwym joggingiem dla mózgu i chroni przed demencją.

Nie tańczyłeś od dawna albo nie masz partnera? Nieważne – po prostu dowiedz się szczegółów w szkole tańca. Są kursy i kluby taneczne dla wszystkich grup wiekowych lub grup zaawansowania. Poproś lokalną szkołę tańca o więcej informacji. W wielu miastach odbywają się również spotkania dla seniorów oferujące tańce popołudniami. Przekonasz się, jaka to dobra zabawa i nawiążesz nowe kontakty!

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów

wiper-pixel