Brakuje ci energii i siły? Odzyskaj dawną witalność

Brakuje ci energii i siły? Odzyskaj dawną witalność

Johanna Müller

10 października 2018

Często czujesz się wyczerpany i masz wrażenie, że nawet skrzynka z piwem jest dla ciebie zbyt ciężka? Krótko mówiąc, nie masz już tyle siły i energii, co kiedyś? Być może brakuje ci pewnej małej cząsteczki. Jej brak powoduje okradanie komórek twojego ciała z energii. Z poniższego artykułu dowiesz się, jaki naturalny składnik pomoże ci odzyskać dawną witalność.

Brakuje ci energii i siły? Odzyskaj dawną witalność

Trójfosforan adenozyny

Jeśli często czujesz się słabszy, niż kiedyś, może pomóc ci naturalny cukier o nazwie ryboza. Ta cząsteczka jest ważnym składnikiem tak zwanego ATP, czyli trójfosforanu adenozyny.

Do czego służy ATP

ATP jest centralnym podzespołem energetycznym. Bierze on udział we wszystkich procesach komórkowych wymagających energii. To znaczy:

  • ruch mięśni, bicie serca,

  • wysyłanie impulsów nerwowych,

  • procesy metaboliczne,

  • regeneracja komórek i tkanek.

Aby podołać wszystkim tym procesom, nasze ciało przetwarza codziennie do 100 kg ATP. Dlatego tak ważne jest, by możliwie najszybciej regenerować ATP. Ryboza może przyspieszyć ten proces. Nasz organizm potrzebuje sporo czasu na rozłożenie rybozy. Jeśli dostarczymy mu jej w postaci „prefabrykowanego” preparatu, szybciej wyprodukuje on podzespół energetyczny.

Sygnały niedoboru ATP

Choć nasz organizm wytwarza rybozę samodzielnie, są sytuacje, w których potrzebujemy jej więcej:

  • w momentach szczególnego wyczerpania organizmu,

  • w okresach zmęczenia i osłabienia organizmu,

  • gdy brakuje nam siły w mięśniach,

  • przy osłabieniu serca,

  • w okresach regeneracji po operacji lub chorobie,

  • gdy cierpimy na zespół chronicznego zmęczenia,

  • przy fibromialgii (przewlekłym bólu mięśni),

  • przy przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP).

Czy wiesz, że w medycynie ryboza była stosowana tylko u pacjentów kardiologicznych? Ponieważ po operacji serca centra energetyczne komórek serca są tak puste, że ATP wypełnia je całkowicie dopiero po około 10 dniach. Poprzez podawanie rybozy okres regeneracji skraca się do 2–3 dni. Ten mały przykład pokazuje jak silne działanie ma ryboza!

Czym warto się kierować podczas wyboru preparatu?

Ryboza (chemicznie często określana jako d-ryboza) dostępna jest w internecie, ale można ją również dostać w przystępnych cenach w aptece.

Dawkowanie: Z reguły wystarczy 5 g rybozy trzy razy dziennie, przyjmowane podczas posiłku. Przy poważniejszych chorobach takich jak fibromialgia lub niewydolności serca, a także podczas regeneracji po zabiegach, zaleca się przyjmowanie 30 g rybozy dziennie.

Uwaga! Pamiętaj, że zregenerowanie rezerw energetycznych organizmu może zająć do 100 dni.

Kuracja rybozą może trwać trzy miesiące, a potem można ją odstawić. Jeśli poczujesz taką potrzebę, za jakiś czas możesz wznowić leczenie.

Działania niepożądane: Sporadycznie pojawia się delikatna biegunka na początku kuracji. Wtedy należy zmniejszyć dawkę. Nie są znane interakcje z innymi lekami.

Uwaga! Ponieważ ryboza jest cukrem, istnieje możliwość wystąpienia hipoglikemii, jeśli cierpimy na zaburzenia poziomów insuliny i cukrów we krwi (cukrzyca typu 1 lub 2).
Słowa kluczowe:
Ryboza

Więcej Artykułów