Z jakich zabiegów z użyciem siarki warto korzystać i w jakie kosmetyki inwestować, by czuć się zdrowo i wyglądać pięknie? Oto kilka informacji, które mogą ci się przydać.
Ten cudowny pierwiastek znano już w starożytności i stosowano go do leczenia chorób skóry takich jak np.: łuszczyca, egzema czy łupież. Dzisiaj jej zastosowanie rozpowszechniło się, a sama siarka została okrzyknięta „pierwiastkiem piękności”. Zabiegi z jej użyciem stosowane są nie tylko w leczeniu, ale również w profilaktyce zdrowia, pielęgnacji skóry, włosów i paznokci oraz jako sposób na zatrzymanie starzenia się skóry.
Balneoterapia
Kąpiele zdrowotne to nierzadko spotykana propozycja zabiegów w uzdrowiskach. Często głównymi adresatami tych zabiegów są przede wszystkim osoby starsze, borykające się z różnymi problemami zdrowotnymi takimi jak miażdżyca, choroby układu krążenia, schorzenia reumatoidalne czy nerwica. Nie mówi się natomiast, że balneoterapia to świetny sposób na to, by rozluźnić się po ciężkim dniu w pracy, złagodzić podrażnienia skórne wywołane przez np. bakterie lub pyłki traw w lato czy chociażby zatrzymać piękny wygląd skóry na dłużej.
Jeśli twoja skóra ma widoczne wypryski i niedoskonałości, naskórek ulega nadmiernemu rogowaceniu, jest szorstki i mało elastyczny, a ty sam czujesz się ciągle spięty, obolały i zdenerwowany, to kąpiel siarkowa jest właśnie dla ciebie. Jeśli nie masz czasu, by wybrać się na 7–14 dniowy urlop, zorganizuj sobie i swojemu ciału balneoterapie w domowym zaciszu. Wystarczy, że kupisz żel siarczkowy (w aptece lub sklepie internetowym) i dodasz go do wanny pełnej wody. Zazwyczaj przy tego typu kuracjach zaleca się serie zabiegów od 2 do 4 razy w tygodniu. Jeśli jednak nie chcesz wykonywać serii, wystarczy, że pozwolisz sobie na chwilę relaksu raz w tygodniu. Twoje zszarpane nerwy, pospinane plecy i nadwerężona skóra ci za to podziękują!
Kosmetyki z siarką
Na rynku pełno jest preparatów z siarką. Jak wybrać te, które nie zrobią nam krzywdy, nadmiernie nie wysuszą albo po prosty „będą działać”? Najlepiej zaopatrzyć się w preparaty, których pochodzenia jesteśmy pewni. Najlepiej poszukać w drogeriach czy aptekach naszych rodzimych marek produkujących dermokosmetyki uzdrowiskowe na bazie wody siarczkowej pochodzącej z Solca Zdroju. Bogate w biosiarkę i siarkę regulują pracę gruczołów łojowych, łagodzą zaczerwienienia, zapobiegają w powstawaniu i rozprzestrzenianiu się zaskórników, oczyszczają ujścia gruczołów łojowych, działają przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie, zmniejszają wydzielanie sebum. Jeśli szukasz kosmetyków bogatych w siarkę i zależy ci na naturalnych surowcach, to te kosmetyki są dla ciebie.