Domowe SPA: domowa oliwka do skórek

Domowe SPA: domowa oliwka do skórek

Klaudia Majewska

20 września 2018

Krem do rąk to nieodzowny przyjaciel i kompan każdej kobiecej torebki. Dbamy o to by miał odpowiedni skład i konsystencje odpowiadającą naszym upodobaniom. Kremując ręce, myślimy o tym, by ich skóra była miękka i odżywiona, ale czy pamiętamy o tym, by odpowiednio pielęgnować również skórki okalające nasze paznokcie oraz macierz, która je wytwarza?

Domowe SPA: domowa oliwka do skórek

W codziennej pielęgnacji raczej rzadko pamiętamy o tym, żeby nie tylko nawilżyć, ale przede wszystkim natłuścić okolice płytki paznokcia. Jak to zrobić? Jak wybrać odpowiedni preparat? Najlepiej zrobić go samemu!
Domowe SPA przedstawia odpowiednio dobrany do potrzeb paznokcia przepis na oliwkę do pielęgnacji skórek, którą możesz zrobić sama! Co wchodzi w jej skład?
1. Olejek rycynowy
Działa regenerująco i nawilżająco na skórę dłoni jednocześnie nadając elastyczność paznokciom oraz odporność na rozdwajanie i łamanie się. Przyspiesza wzrost paznokcia wzmacniając go.
2. Olejek z drzewa herbacianego
Znany i ceniony preparat przeciwbakteryjny i przeciwwirusowy, pomaga w profilaktyce grzybicy paznokci oraz w walce z nią.
3. Olejek cytrynowy
Wzmacnia skórki, dzięki zawartej w nim witaminie C uszczelnia naczynia krwionośne i likwiduje zaczerwienienia. Rozjaśnia płytkę paznokcia.
4. Olej lniany
Bogaty w kwasy omega 3, przyspiesza wzrost paznokci, hamuje ich rozdwajanie i sprawia, że stają się mocniejsze i zdrowsze. Natłuszcza skórki i paznokcie.
5. Olej z wiesiołka
Utwardza i zapobiega łamaniu się paznokci dzięki dużej zawartości kwasów gamma-linolenowych. Również natłuszcza paznokcie i skórki,
6. Witamina A+ E
Obie witaminy nawilżają i wzmacniają zarówno płytkę paznokcia jak i skórki je okalające. Są mocnymi antyoksydantami, zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Sposób przygotowania:
Przygotuj kąpiel wodną. Wszystkie oleje i olejki należy zmieszać ze sobą podgrzewając je. Najpierw podgrzej i zmieszaj ze sobą olej lniany (1 łyżka stołowa) i olej z wiesiołka (1 łyżka stołowa), będzie to baza oliwki do skórek. Następnie dodaj olejek rycynowy (1 łyżeczka), olejek z drzewa herbacianego (5 kropel), olejek cytrynowy (5 kropel). Wszystko dobrze wymieszaj ciągle trzymając w kąpieli wodnej. Na koniec dodaj 3 krople witaminy A+E. Ostudź i przelej do ciemnego pojemniczka przeznaczonego do przechowania oliwki do skórek. Tak przygotowaną oliwkę możesz trzymać ok miesiąca. Noś ją zawsze przy sobie i pielęgnuj swoje paznokcie!

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów