Maseczka liftingująco- przeciwzmarszczkowa

Maseczka liftingująco- przeciwzmarszczkowa

Klaudia Majewska

31 października 2018

Chyba każda z nas marzy o tym, by mieć piękną cerę bez zmarszczek, ale czy każda z nas może sobie pozwolić na krążenie po centrum handlowym w poszukiwaniu tej idealnej liftingującej „maseczki cud”? A jeśli powiem, że taką ekologiczną i w pełni naturalną maseczkę możesz zrobić sama w domu? Zainteresowana?

Maseczka liftingująco- przeciwzmarszczkowa

Domowe SPA

Często nie zdajemy sobie sprawy, jakie bogactwo składników aktywnych kryje się w naszej lodówce.
Zerknij do niej i wyjmij:


1. Jedno jajko kurze - białko jajka kurzego zawiera proteiny i minerały takie jak magnez, żelazo i wapń oraz witaminy z grupy B (B2, B3, B6, B12) odpowiedzialnych za regenerację i odpowiedni rozwój komórek skóry. Dzięki właściwością białka kurzego nasza skóra wzmacnia się.
Żółtko jaja kurzego to bogactwo tłuszczów oraz witaminy A, E i D. Odżywia skórę i zapobiega powstawaniu zmarszczek.

2. Olej arganowy - to bogactwo kwasu oleinowego i linolowego oraz witaminy E. Olej arganowy nawilża i natłuszcza skórę, chroni ją przed wolnymi rodnikami oraz pozostawia ją miękką i odżywioną.

3. Witamina C - kwas askorbinowy to „wisienka na torcie” naszej liftingująco-przeciwzmarszczkowej maseczki. Działa nie tylko odżywczo, ale przede wszystkim stymuluje odnowę kolagenu, dzięki czemu skóra staje się gładsza, a zmarszczki się wyrównują. Witamina C jest też bardzo silnym antyoksydantem, dzięki czemu zabezpiecza skórę przed wolnymi rodnikami, a co za tym idzie, przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Sposób przyrządzenia:
Ubij surowe jajko, nie oddzielając białka od żółtka. Dodaj dwie łyżki oleju arganowego i 20 kropel soku z cytryny. Dokładnie wymieszaj i połóż na oczyszczoną skórę twarzy. Trzymaj 20 min. Zmyj chłodną wodą i użyj ulubionego kremu. Ciesz się miękką, nawilżoną i promienną cerą! Stosuj maseczkę raz lub dwa razy w tygodniu i obserwuj efekty!

Słowa kluczowe:
domowe SPAjajkouroda

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów