Szklanka soku z granatów pomoże przy zwężonych naczyniach wieńcowych

Szklanka soku z granatów pomoże przy zwężonych naczyniach wieńcowych

Beate Rossbach

26 kwietnia 2018

Zwężone naczynia wieńcowe powodują ataki dusznicy bolesnej, a nawet zawały serca. Zaradzić temu może wypijanie szklanki soku z granatów dziennie.

Szklanka soku z granatów pomoże przy zwężonych naczyniach wieńcowych

W ramach badań przeprowadzonych w Uniwersyteckiej w Meszhedzie w Iranie lekarze przebadali 100 pacjentów, którzy trafili do szpitala z dusznicą bolesną lub zawałem serca. Połowa z nich uzupełniała konwencjonalne leczenie wypiciem 220 ml soku granatowego dziennie. Przyniosło to duży sukces: ci pacjenci podczas swojego pobytu w szpitalu doznawali aż do 20% mniej napadów dusznicy. Zaobserwowano również znaczną poprawę stanu uszkodzonej tkanki sercowej. O badaniu tym można więcej poczytać w czasopiśmie Phytotherapy research w numerze z września 2017. Już z wcześniejszych badań wiadomo było, że zawarte w granacie substancje są zdolne do wychwytywania wolnych rodników i do wspomagania organizmu w uwalnianiu substancji o działaniu rozszerzających naczynia. Wszystko to działa na korzyść serca i je odciąża.

Beate Rossbach radzi: Sok z granatu kupisz w supermarkecie, w aptece i w sklepie ze zdrową żywnością. Zwróć uwagę, aby był to sok w 100% naturalny – bez dodatku cukru czy syropu glukozowego. Oczywiście możesz również spożywać owoc granatu lub samodzielnie wycisnąć z niego sok.

Beate Rossbach

granat, sok z granatu, wolne rodniki

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów