Uzdrawiające metody z mojego gabinetu

Uzdrawiające metody z mojego gabinetu

Li Wu

21 września 2018

Jedna 48-letnia znana mi pacjentka przyszła do mojego gabinetu z ostrymi zawrotami głowy, skurczami brzucha, biegunkami i objawami wyraźnego osłabienia. Najpierw chciałem wysłać ją do kliniki, ale nalegała na znane jej leczenie tradycyjną chińską medycyną (TMC).

Uzdrawiające metody z mojego gabinetu

Jeśli zwykły obiad przeobrazi się w sytuację awaryjną, wówczas TMC niesie pomoc przy zastosowaniu akupresury i ziół leczniczych

Pacjentka poinformowała, że tego dnia w porze lunchu zjadła sałatkę z krótko podsmażonymi kurkami z dressingiem, a do tego wypiła napój z kostkami lodu. Po ok. 2,5 godziny pojawiły się pierwsze symptomy w postaci silnych zawrotów głowy i nudności, połączonych ze skurczami brzuch. Następnie rozpoczęła się biegunka. Co właściwie wywołało tę silną kolkę brzuszno-jelitową? Czy była to sałata, grzyby czy kostki lodu z napoju? Tego nie udało się ostatecznie ustalić, ale pacjentka poddana została natychmiast zabiegowi akupunktury.

Na nudności i w celu nawodnienia pacjentka otrzymywała odtruwającą herbatę oraz zalecenia dotące poszerzania diety przez kolejne dni. Następnie poinformowałem pacjentkę o punktach He Gu, Zu San Li i Tai Yang i zaleciłem ich regularny masaż.

Jeszcze tego samego wieczoru pacjentka zadzwoniła do mnie i z radością w głosie poinformowała o zniknięciu skurczów brzucha, nudności i zawrotów głowy. Wprawdzie herbata nie za bardzo jej smakowała, ale była przez nią dobrze tolerowana i biegunka również się zatrzymała.

Pacjentka skrupulatnie wykonywała zabiegi akupresury, a jej nastrój już następnego dnia znacznie się poprawił. Pacjentka rozpoczęła poszerzanie diety.

Nawet ja jako lekarz TMC ciągle jeszcze bywam zdumiony szybkim i natychmiastowym działaniem leczniczym tradycyjnej medycyny chińskiej. Dzięki mojej wiedzy o ziołolecznictwie szybko, delikatnie i bezpiecznie udało mi się uwolnić moją pacjentkę od zatrucia.

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów