Wypróbuj „Retterspitz äußerlich”

Wypróbuj „Retterspitz äußerlich”

Gabriela Schwarz

20 września 2018

Okładanie stawu zimną wodą działa przy artrozie jak prawdziwy cud. W ten sposób nie tylko

łagodzisz ból i zmniejszasz stan zapalny. Efekt ten możesz zwiększyć dodatkowo, stosując „Retterspitz äußerlich”.

Wypróbuj „Retterspitz äußerlich”

W walce z zapalonymi i bolesnymi stawami

Zastosowanie wody przyspiesza metabolizm komórkowy i sprzyja lepszemu ukrwieniu. Dzięki temu stan zapalny znika ze stawu szybciej, szybciej zmniejsza się również obrzęk. Dzięki temu ból ustępuje.

Retterspitz ma długą tradycję

  „Retterspitz äußerlich” to jeden z najstarszych w Niemczech środków medycyny naturalnej. Stosowano go już 110 lat temu. Początkowo ta mieszanka roślinna miała być nalewką poprawiającą urodę. Jednak z biegiem czasu coraz więcej stosujących ją osób donosiło o zmniejszających się stanach zapalnych i spadającej gorączce. W ten sposób opracowana przez Margarete Retterspitz mieszanka roślinna trafiła do medycyny. Dzisiaj oprócz specyfiku „Retterspitz äußerlich” (do stosowania wewnętrznego) istnieje również „Retterspitz innerlich” (do stosowania zewnętrznego).

Jak to działa?

Skoro woda sama w sobie ma takie pozytywne działanie na nasze zdrowie, to co będzie, jeśli dodamy do niej jeszcze czyste olejki eteryczne, jak ma to właśnie miejsce w przypadku „Retterspitz äußerlich”? Mamy tutaj nalewkę z arniki, olejki rozmarynowy i tymiankowy, a także olejki z kwiatów cytryny, bergamotki i pomarańczy.

Tradycyjnie górska roślina arnika znajdowała zastosowanie przy tępych urazach i bólach mięśniowych. Dziś z powodzeniem stosuje się ją również do walki z dolegliwościami wynikającymi z artrozy, przykładowo pod postacią maści lub nalewek.

Zawarty w „Retterspitz äußerlich” tymol hamuje stany zapalne. Zwalcza wolne rodniki. Ponadto powstrzymuje powstawanie substancji semiochemicznych, do których wydzielania w nasilonym stopniu dochodzi przy stanach zapalnych. Rozmaryn łagodzi dolegliwości wynikające z artrozy i poprawia ukrwienie stawu. Olejek z kwiatów cytryny, bergamotki i pomarańczy zapewnia świeży zapach.

Jak zrobić okłady z „Retterspitz äußerlich”?

Aby przygotować taki okład, będziesz potrzebować:

- lnianą ściereczkę (pierwsza warstwa),

- „Retterspitz äußerlich”,

- 2 dodatkowe ściereczki, najlepiej z moltonu (zewnętrzne warstwy).

- Wymieszaj w miseczce 25 ml świeżej zimnej wody z kranu z taką samą ilością „Retterspitz äußerlich”. Zamocz w takim roztworze lnianą ściereczkę. Poczekaj, aż wchłonie ona cały płyn. Nie może jednak z niej kapać.

MOJA PORADA: PAMIĘTAJ O WIELKOŚCI STAWU

Duże stawy, jak przykładowo staw biodrowy, potrzebować będą 2 razy więcej takiego płynu, czyli 50 ml zimnej wody i 50 ml „Retterspitz äußerlich”.

Owiń lnianą ściereczką chory staw. W przypadku artrozy stawu biodrowego również należy obłożyć szmatką cały staw. Szmatka musi być gładko rozłożona. Następnie owiń dookoła wilgotnej szmatki kolejne 2 suche ściereczki. Całość ustabilizuj plastrami lub zapinkami do bandaża.

Krótko po nałożeniu okładu stanie się on ciepły, zacznie się „dusić”. Zrelaksuj się w czasie jego działania. Ból zacznie ustępować, poczujesz lekką senność.

Po około po półgodzinie zdejmij szmatki, najpóźniej wtedy, gdy całkowicie wyschną. Możesz taki okład stosować kilka razy dziennie. „Retterspitz äußerlich” kupisz w aptece lub przez Internet.

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów