Znajdź więcej czasu dla siebie

Znajdź więcej czasu dla siebie

Beate Rossbach

16 września 2018

Badania przeprowadzone na większą skalę na zlecenie DAK Gesundheit Ersatzkasse (niemiecka kasa chorych) wykazały, że mniej niż połowa Niemców ma czas dla siebie. A przecież stworzenie stanu równowagi między pracą, zaangażowaniem społecznym i zajęciem się sobą samym jest niezbędne.

Znajdź więcej czasu dla siebie

Wbrew pozorom, nie jest to takie proste i wielu ludzi żyje ciągle w permanentnym stresie – musi sprostać wyzwaniom zawodowym, rodzinnym i towarzyskim. Wtedy często nie udaje się im zachować spokoju ducha. Przygotowaliśmy kilka rad, które mogą pomóc w zrobieniu przerwy dla siebie samego.

Jak zapewnić sobie czas dla siebie:

  • Pozwól sobie codziennie na małą pauzę, pięć do dziesięciu minut, w ciągu których będziesz mógł spokojne tylko błądzić myślami. Czy będzie to w czasie małej przechadzki, czy na ławce w ogrodzie lub w wygodnym fotelu, to nieistotne.

  • Wstań rano kwadrans wcześniej, aby mieć czas na krótką medytację, gimnastykę poranną lub po prostu na zabiegi higieny ciała.

  • Zastanów się, czy może chcesz zająć się nowym hobby – grą na instrumencie lub czymś kreatywnym?

Najważniejszy w tym wszystkim jesteś ty. Znajdź radość w robieniu czegoś dla siebie i w podejściu do siebie samego tak samo poważnie, jak do swoich obowiązków.

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów