Chudnięcie zaczyna się w głowie – i od zmiany nawyków żywieniowych

Chudnięcie zaczyna się w głowie – i od zmiany nawyków żywieniowych

Dr med. Rainer Limpinsel

11 października 2020

Amerykańskie badanie, w którym wzięło udział prawie 70 000 uczestników wykazało, że większości ludzi problem sprawia utrzymanie diety przez dłuższy czas (Deidre i in.: Diabetes endocrinol 2015, Harvard School Boston).

Chudnięcie zaczyna się w głowie – i od zmiany nawyków żywieniowych

AKTUALNOŚCI

Osoby, które nie do końca są przekonane co do swojej diety, prędzej czy później przestaną się jej trzymać. Dlatego godna polecenia – zamiast diety – jest zmiana nawyków żywieniowych.

Wymagająca wyrzeczeń dieta pozwala przeciętnie zrzucić 3 kg w ciągu roku. Zmniejszenie spożycia węglowodanów pozwoli też na większą utratę wagi niż w przypadku ograniczenia podaży tłuszczu. Wciąż jednak istnieje w tej sytuacji ryzyko efektu jojo po zakończeniu kuracji. Moja zmiana nawyków żywieniowych pozwoliła mi pozbyć się 25 kg – i trwam w niej już od 7 lat. Nie ma to nic wspólnego z jakąkolwiek ascezą. Jedz wyroby z pełnego ziarna i gotowane ziemniaki, trzymaj się z dala od chemii i cukru.

Moja porada lekarska

MOJA PORADA

Na dłuższą metę każda dieta prowadzi do efektu jo-jo. Tylko całkowita zmiana nawyków żywieniowych pozwoli na zwalczenie cukrzycy.

Słowa kluczowe:
cukrzycadietaodchudzanie

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów