Coraz więcej operacji przeprowadza się w przychodniach. Jednym z podstawowych wymogów niezbędnych do zastosowania znieczulenia ogólnego w warunkach ambulatoryjnych jest obecność anestezjologa i wykwalifikowanego personelu, który zajmuje się wyłącznie operacją podczas wprowadzania pacjenta w narkozę i wybudzania go.
AKTUALNOŚCI
Dotychczas nie udowodniono, że znieczulenie ogólne w warunkach ambulatoryjnych jest bardziej niebezpieczne niż w sytuacji, gdy jest przeprowadzane w szpitalu. Tak jak wszyscy lekarze w przychodni, anestezjolodzy podlegają stałej kontroli i jakość ich pracy jest sprawdzana. W ostatnich latach liczby wyraźnie wzrosły. 10 lat temu lekarze posiadający własne gabinety przeprowadzili 5,3 miliona operacji. W 2010 roku ta liczba wynosiła już ponad 8,2 miliona.
Moja rada: Nie bój się wcześniej dopytać, który lekarz będzie cię operował, jak przeprowadzana będzie operacja, kto jest odpowiedzialny za znieczulenie ogólne, jaką opiekę pooperacyjną i kontrolę zapewniona przychodnia. Jeśli otrzymasz zadowalające odpowiedzi na te pytania, możesz być spokojny. |