Nierzadko zdarza się, że pasek do glukometru pokazuje nieprawidłowy wynik. Może to stanowić ryzyko dla twojego zdrowia. A tymczasem tego typu problemy można bardzo łatwo uniknąć. Wystarczy trzymać się poniższych wskazówek dotyczących przechowywania pasków.
Porada miesiąca
- Paski ulegają uszkodzeniu, jeżeli temperatura otoczenia przekracza 30°C. Dlatego należy przechowywać je w chłodnym i zacienionym miejscu (w żadnym wypadku nie w nagrzanym samochodzie ani na słońcu).
- W temperaturze poniżej 15°C paski pokazują zaniżony wynik. Jeśli jest więc chłodniej, noś paski pod kurtką.
- Paski, których termin przydatności do użycia minął, należy wrzucić.
- Paski uwielbiają suche powietrze. Należy zawsze przechowywać je w oryginalnym opakowaniu. Zazwyczaj jest tam umieszczony pochłaniacz wilgoci. Osusza on powietrze wewnątrz pojemnika podobnie jak np. osuszacz w piwnicy. Pojemnik do przechowywania pasków otwieraj tylko tak często, jak jest to konieczne.
- Ze względu na promieniowanie elektromagnetyczne, obecność telefonu komórkowego może zakłócać pomiar. Należy więc przełożyć dalej telefon komórkowy na czas wykonywania pomiaru.
- Dokładnie patrz na wyświetlacz. W zależności od kąta spojrzenia, „8” może czasem wyglądać jak „0”, a „7” jak „1”. Daj sobie po prostu wystarczająco dużo czasu na pomiar.