Jak prawidłowo przechowywać paski do glukometru

Jak prawidłowo przechowywać paski do glukometru

Dr med. Rainer Limpinsel

11 kwietnia 2020

Nierzadko zdarza się, że pasek do glukometru pokazuje nieprawidłowy wynik. Może to stanowić ryzyko dla twojego zdrowia. A tymczasem tego typu problemy można bardzo łatwo uniknąć. Wystarczy trzymać się poniższych wskazówek dotyczących przechowywania pasków.

Jak prawidłowo przechowywać paski do glukometru

Porada miesiąca

- Paski ulegają uszkodzeniu, jeżeli temperatura otoczenia przekracza 30°C. Dlatego należy przechowywać je w chłodnym i zacienionym miejscu (w żadnym wypadku nie w nagrzanym samochodzie ani na słońcu).

- W temperaturze poniżej 15°C paski pokazują zaniżony wynik. Jeśli jest więc chłodniej, noś paski pod kurtką.

- Paski, których termin przydatności do użycia minął, należy wrzucić.

- Paski uwielbiają suche powietrze. Należy zawsze przechowywać je w oryginalnym opakowaniu. Zazwyczaj jest tam umieszczony pochłaniacz wilgoci. Osusza on powietrze wewnątrz pojemnika podobnie jak np. osuszacz w piwnicy. Pojemnik do przechowywania pasków otwieraj tylko tak często, jak jest to konieczne.

- Ze względu na promieniowanie elektromagnetyczne, obecność telefonu komórkowego może zakłócać pomiar. Należy więc przełożyć dalej telefon komórkowy na czas wykonywania pomiaru.

- Dokładnie patrz na wyświetlacz. W zależności od kąta spojrzenia, „8” może czasem wyglądać jak „0”, a „7” jak „1”. Daj sobie po prostu wystarczająco dużo czasu na pomiar.

Więcej Artykułów

wiper-pixel