Trzy proste wskazówki żywieniowe wystarczą, by schudnąć

Trzy proste wskazówki żywieniowe wystarczą, by schudnąć

Beate Rossbach

16 września 2018

Kto chce zrzucić zbędne kilogramy, nie musi kierować się skomplikowanymi wskazówkami żywieniowymi. Można to również zrobić prościej. Wykazało to badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Tufts w Bostonie w Stanach Zjednoczonych, którego wyniki opublikowano na łamach magazynu American Journal of Clinical Nutrition.

Trzy proste wskazówki żywieniowe wystarczą, by schudnąć

Naukowcy analizowali i kontrolowali dane na temat żywienia oraz wagi 120 000 mężczyzn i kobiet. Na podstawie tych informacji opracowali 3 proste porady, które należy sobie wziąć do serca, jeśli chce się schudnąć: 1. Im więcej wiesz czerwonego mięsa (wołowiny, wieprzowiny i baraniny), tym większe prawdopodobieństwo, że przytyjesz. 2. Im częściej jesz jogurt, ryby, owoce morza, kurczaki (bez skóry) i orzechy, tym większe prawdopodobieństwo, że schudniesz. 3. Czysta zawartość tłuszczu w pokarmie ma tylko niewielki wpływ na twoją wagę. Badanie wykazało, że dla wagi ciała nie miało znaczenia, ile produktów mlecznych chudych lub tłustych spożywali probanci.

Beate Rossbach radzi: Oprócz tych 3 prostych reguł badanie dało jeszcze jedną informację. Należy jeść jak najmniej szybko przyswajalnych węglowodanów (czyli białego chleba, ziemniaków i produktów zawierających cukier). Z naszego do świadczenia wynika ponadto, że należy dostarczać sobie dużo błonnika i pamiętać o regularnej aktywności fizycznej.

Słowa kluczowe:
dietajak schudnąć

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów