Słaby wzrok przyczyną upadków seniorów

Eksperci oczekują, że w ciągu najbliższych 20 lat liczba złamań pourazowych podwoi się lub potroi. Jest to alarmująca perspektywa. Dlaczego tak się dzieje?

Słaby wzrok przyczyną upadków seniorów

Osoby starsze często mają problemy ze wzrokiem przez co łatwiej potykają się o schody, dywany lub inne przeszkody w domu. Dowodzi tego również niedawne badanie OVIS: 40 procent osób starszych ma problemy ze wzrokiem.

   Zalecam: Szczególnie jeśli masz ponad 60 lat, ważne, byś raz do roku chodził do okulisty na badanie wzroku. Jest to najlepszy sposób zapobiegania ewentualnemu pogorszeniu wzroku, które może prowadzić do innych dolegliwości, takich jak na przykład urazy po upadku. Skutki upadków są znacznie bardziej dramatyczne u seniorów niż u osób młodszych, ponieważ kości często nie są już tak stabilne, jak kiedyś. Na przykład złamanie stawu biodrowego jest najczęstszą przyczyną hospitalizacji kobiet powyżej 85. roku życia.

Około połowa z tych pacjentów potrzebuje wtedy pomocy lub opieki.

Dlategoregularne badania okulistyczne i sprawdzanie kondycji wzroku pomogą w wykrywaniu poważnych chorób oczu na wczesnym etapie, zanim wzrok ulegnie pogorszeniu. W przypadku wystąpienia tych chorób może wzrosnąć również potrzeba opieki nad seniorem.

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów