Problemy z protezą zębową

Problemy z protezą zębową

Beate Rossbach

16 października 2018

Pani Bożena z Krakowa pyta: Mam nową protezę częściową szczęki, która sprawia mi spory problem. Podczas żucia pojawia się ból, a w dziąśle w tym miejscu rozwinął się stan zapalny. Aptecznej czerwonej płukanki do ust, jaką zalecił mi lekarz, nie chcę stosować. Czy możecie polecić mi jakiś preparat naturalny?

Problemy z protezą zębową

Beate Rossbach odpowiada:W przypadku protezy zębowej istotny jest każdy milimetr, a już najmniejsza niedokładność może powodować bolesne problemy. Dlatego zarówno zbyt ciasna, jak i zbyt luźna proteza musi zostać skorygowana. Proszę bezzwłocznie odwiedzić swojego dentystę i reklamować protezę. Źle dopasowana proteza może spowodować poważne szkody, począwszy od stanów zapalnych, a skończywszy na deformacjach szczęki. Aby złagodzić stan zapalny dziąsła, który już się pojawił, można zastosować sprawdzony olejek goździkowy. Wystarczy nanieść kilka kropli na miejsce, gdzie pojawił się stan zapalny.

Działanie przeciwzapalne wykazuje również olejek z drzewa herbacianego. Stosuje się go tak samo jak olejek goździkowy. Olejek z szałwii działa zarówno dezynfekująco, jak i przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie. Należy dodać 5 kropli takiego olejku do wypełnionego ciepłą wodą kieliszka i płukać takim roztworem 3 razy dziennie usta. Proszę zwrócić przy tym uwagę na to, aby roztwór dostał się również do przestrzeni międzyzębowych.

Słowa kluczowe:
proteza szczękisenior

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów