Co możesz zrobić dla swojej cery, by jak najdłużej zachwycała doskonałą kondycją?
To, jak wygląda nasza skóra twarzy dziś i jak będzie wyglądała za 10 lat, w dużej mierze uzależnione jest od indywidualnego kodu genetycznego, który dziedziczymy po przodkach. Jedne z nas starzeją się dużo wolniej, inne bardzo szybko dostrzegają pierwsze zmarszczki oraz spadek jędrności. Każda jednak tak samo ma szansę spowolnić nieco te nieuchronne procesy, stosując odpowiednią pielęgnację, ale także dbając o swój organizm w ujęciu holistycznym. Co możesz zrobić, by jak najdłużej zachować swoją młodość i nie dać się wolnym rodnikom?
Przede wszystkim każda z nas powinna umieć określić potrzeby swojej skóry, a następnie zaspokajać je. Podczas zakupu kosmetyków do pielęgnacji twarzy, zawsze kieruj się rodzajem swojej cery. Wybieraj adekwatnie produkty intensywnie nawilżające, regulujące pracę gruczołów łojowych, zamykające naczynka, redukujące przebarwienia itp.
Poważnym problemem, o którym niekiedy zapominamy, jest nadmiernie przesuszona cera. Traci ona zdrowy koloryt, staje się ona matowa, podatna na uszkodzenia, a na jej powierzchni dużo szybciej pojawiają się i pogłębiają zmarszczki. Niezależnie od pory roku oraz rodzaju cery, każda z nas powinna zapewniać skórze twarzy nawilżanie na odpowiednim poziomie. Najbardziej intensywne potrzebne jest latem oraz zimą. W obu przypadkach cera poddawana jest działaniu trudnych warunków atmosferycznych.
Kolejnym istotnym punktem jest ochrona przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi. O ile latem większość z nas przed pójściem na plażę pamięta o kremie z filtrem UV, o tyle w pochmurny dzień lub zimą, rzadko kto o tym myśli. Wbrew pozorom, promienie, które wpływają na fotostarzenie się skóry, docierają do niej również przez chmury i mgłę. Kremy z ochroną SPF warto stosować codziennie po aplikacji kremu pielęgnacyjnego. Zimą bardzo ważny jest także krem ochronny, zabezpieczający cerę przed mroźnym wiatrem, nagłymi zmianami temperatur i wynikającym z tego uszkodzeń.
Aby ograniczyć pojawianie się przebarwień pod oczami i oznak starzenia się skóry, stosuj co jakiś czas maski odmładzające, a także serum z retinolem redukujące zmarszczki. Pamiętaj jednak, by kosmetyki z retinolem odstawić na czas lata, składnik ten bowiem może wejść e reakcję z promieniami słonecznymi i spowodować pojawienie się plam.
To, co jesz, ma niebagatelny wpływ na to, jak prezentuje się twoja skóra. Po twarzy błyskawicznie widać objawy odwodnienia, dlatego picie wody jest priorytetem. Każdego dnia wypijaj minimum 2 litry. Dzięki temu twoja skóra stanie się bardziej napięta, jędrniejsza, nabierze ładniejszego koloru. Możesz przy tym liczyć na sprawniejszą detoksykację, co ograniczy pojawianie się niedoskonałości.
Przyjrzyj się temu, co ląduje na twoim talerzu. Postaraj się komponować menu w taki sposób, by zawsze znalazły się w nim zróżnicowane witaminy i mikroelementy. Aktywność fizyczna z kolei wesprze krążenie krwi, która dostarcza każdej komórce ciała niezbędnych składników.
Kompleksowa troska o organizm z pewnością odbije się pozytywnie na wyglądzie twojej skóry twarzy.