Diabetyku, sprawdź czy dobrze się odchudzasz

Diabetyku, sprawdź czy dobrze się odchudzasz

mgr Joanna Kozub

6 lutego 2019

Są sygnały, które świadczą o tym, że dieta redukcyjna jest dobrze dopasowana do osoby odchudzającej się, a samo stosowanie diety prostsze. Jak te sygnały wyglądają?

Diabetyku, sprawdź czy dobrze się odchudzasz

Po pierwsze po około tygodniu zdrowej diety uczucie głodu nie powinno występować pomiędzy posiłkami, a właśnie tuż przed porą następnego. Jeśli tak nie jest, to oznacza to, że albo porcje są zbyt małe, albo dieta zawiera zbyt mało tłuszczy, albo organizm otrzymuje zbyt małą liczbę posiłków.

Drugim korzystnym objawem jest uczucie lekkości. Na diecie redukcyjnej jadane są łatwostrawne potrawy, dzięki temu nie obciążają tak układu pokarmowego i wspomagają wypróżnianie. Niestrawione resztki pokarmowe nie zalegają w jelitach. Człowiek ma więcej energii, lepiej znosi mocniejsze obciążenia treningowe i tak szybko się nie męczy jak na niezdrowej diecie.

  Trzecim objawem jest spadek masy ciała – jeśli waga nie idzie w dół, to może oznaczać, że dieta nie jest odpowiednio zbilansowana. Oczywiście zdarzają się sytuacje, że po kilku miesiącach diety redukcyjnej obserwuje się stagnację czyli zatrzymanie spadku masy ciała, ale po jakimś czasie organizm znowu chudnie. Natomiast jeśli od początku nowej diety nie widać efektów w postaci spadku poziomu tkanki tłuszczowej, to trzeba zmienić w diecie proporcje między węglowodanami, a tłuszczami oraz obniżyć dodatkowo kaloryczność. Najczęściej trzeba zwiększyć ilość zdrowych tłuszczy w diecie, a wyeliminować pieczywo lub mocno ograniczyć produkty zbożowe.

Słowa kluczowe:
cukrzycadietaodchudzanie

Podobne Artykuły

Więcej Artykułów