Gdy dokuczają ci bóle pleców, dobry lekarz to podstawa. Nie powinien on cię zmuszać do niczego, czego nie chcesz, nie polecać żadnej nieodpowiedniej terapii, lecz prawidłowo sklasyfikować i leczyć twój ból. Ale jak znaleźć takiego lekarza? Oto moje 5 kryteriów, które ci to ułatwią.
Pani Urszula z Jaworzna pyta: Kupujemy warzywa ze sklepu ekologicznego, aby były bogatsze w substancje witalne. Jak ograniczyć utratę witamin z kości?
Dzieci, w wieku od 6 do 10 lat, które mają nawyk nienoszenia butów, znacznie lepiej radzą sobie podczas skoków i ćwiczeń wymagających utrzymywania równowagi niż dzieci poruszające się głównie w butach.
Osobę z osteoporozą można poznać po postawie ciała. Na skutek kolejnych złamań kręgów w piersiowej części kręgosłup stopniowo wygina się do tyłu. Taką wadę postawy charakteryzują tzw. okrągłe plecy.
1. Spędzaj dużo czasu na świeżym powietrzu. Sprzyja to tworzeniu się w skórze, pod wpływem słońca, witaminy D, która korzystnie wpływa na kości.
Na sen przeznaczamy blisko jedną trzecią życia. Od wygody, jaką sobie zapewnimy nocą, zależy samopoczucie następnego dnia. Dlatego warto zadbać o komfort spania.
Stawy w lędźwiowej części kręgosłupa, tak samo jak wszystkie stawy, z biegiem czasu mogą się zużywać. Rozwijają się zwyrodnienia. Na związany z tym ból oraz ograniczenia ruchowe pomaga przede wszystkim ruch. Podpowiemy, jaki rodzaj sportu i ćwiczeń będzie dla Państwa najbardziej odpowiedni. Przedstawimy również różne ćwiczenia na dolegliwości związane z bólem pleców.
Schorzenia reumatyczne obrosły półprawdami i mitami, które wpływają na postawy chorych. Wiele osób uważa, że pozostaje z pokorą znosić ból, bo i tak niewiele da się zrobić. Inni twierdzą, że ruch podrażnia chore stawy, więc lepiej unikać gimnastyki.
Dotkliwy ból w okolicy lędźwiowej może sygnalizować atak korzonków nerwowych. Sprzyja temu m.in. jesienna aura – chłód, wilgoć – dobrze jest więc w tym okresie szczególnie zadbać o kręgosłup.
Utrzymuje nas w pionowej pozycji, chroni rdzeń kręgowy przed urazem, dźwiga głowę i umożliwia wykonywanie codziennych czynności. Mowa o kręgosłupie. Aby dobrze nam służył, musimy o niego dbać już od dziecka.
Chorobie sprzyja niedobór hormonów płciowych, skłonność rodzinna, szczupła budowa ciała, niedobór wapnia i witaminy D, nadużywanie alkoholu, kawy, palenie papierosów, siedzący tryb życia.
W przypadku zwyrodnień należy dostarczać stawom wysokiej jakości składniki odżywcze. W związku z tym od niedawna coraz częściej w centrum uwagi znajdują się grzyby lecznicze. Grzyby te nie są spożywane, ale podawane w formie sproszkowanej lub wyciągu. Podpowiemy, jak skorzystać z dobrodziejstwa natury i pomóc sobie w walce z przewlekłymi dolegliwościami.
Strofantyna w niewydolności serca. Dlaczego ten zapomniany środek może nadal być pomocny?» Jeśli Państwa lekarz jest „starej daty”, na pewno będzie pamiętał strofantynę. Jej działanie w...
Uwaga, alkohol! Jest obecny również w słodyczach» Oczywiście nie podalibyście Państwo swojemu dziecku piwa czy wina, ponieważ alkohol szkodzi dz...
Czyli ile procentów znajdziesz w produktach spożywczych» Napój na bazie słodu, ocet, wypieki czy kefir: w wielu produktach spożywczych ukrywa się ...
ciało
umysł
jakość życia